Aktualności

Międzyrzędzia. Na plantacjach warzyw i owoców, na farmach PV, w winnicach, szkółkach - to specyficzny teren utrudniający mechaniczne odchwaszczanie. Wąskie pasy przedzielają bądź cenne plony, bądź kosztowną instalację. Ich szerokość jest zbyt wąska dla większości maszyn koszących w sposób bezpieczny dla roślin i owoców oraz instalacji. W tych warunkach, odchwaszczania może dokonać tylko maszyna o kompaktowych wymiarach i konstrukcji, która zapewni ostrzom precyzyjne ścięcie traw i zarośli bez uszczerbku dla plonów. Te właśnie parametry idealnie spełniają kosiarko-karczownice Orec RMK151 i RM60 W produkowane w całości w Japonii, które pełnią też funkcje pielnika, chwastownika.


Orec RMK151 i RM60 W to przykłady maszyn o unikalnej konstrukcji, która jest idealnie dostosowana do wąskich międzyrzędzi znajdujących się na dużych i bardzo dużych powierzchniach. Rozwiązaniem, które zainteresowało profesjonalistów jest ruchome ramię boczne z ostrzem.Karczownica RMK151, wyposażona w 1 ramię boczne zakończone kołem piankowym i z odrębnym systemem tnącym jest rekomendowana głównie do odchwaszczania farm fotowoltaicznych. Zapewnia dwie szerokości koszenia: 135 i 150 cm i posiada podwójny system tnący: jednostka główna jest wyposażona w nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami, zaś ramię boczne w głowicę z nożami stałymi oraz głowicę z wymiennymi żyłkami, która służy do koszenia traw i chwastów w dolnej części łodygi.Do upraw rzędowych rekomendowana jest natomiast karczownica RM60 W wyposażona w 2 ruchome ramiona boczne oraz trzyczęściowy system tnący i w konsekwencji zapewniająca 3 szerokości koszenia w zakresie 70,5 – 115,5 cm.Na czym polega mechaniczne odchwaszczanie plantacji i farm, i jakie są zalety tego sposobu odchwaszczania? Na czym polega konstrukcja maszyn z ruchomymi ramionami bocznymi? Czy zastosowanie tego typu maszyn rzeczywiście się opłaca? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszych poradnikach opracowanych z ekspertami oraz użytkownikami OREC RMK151 i RM60 W.


Obydwie maszyny, jak i wszystkie karczownice Orec można sprawdzić, przetestować na zamówionym bezpłatnym pokazie. Wystarczy w tym celu zgłosić zainteresowanie do najbliższego Autoryzowanego Centrum Orec lub do Adama Olendra, Menadżera Produktu Karczownice Orec w Aries Power Equipment: tel. kom. 509 401 938, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katalog OREC

S5 Box