Karczownice traktorowe

Karczownica samojezdna RM60 W o trzech szerokościach koszenia w zakresie 70,5 – 115,5 cm wyróżnia się wyjątkową konstrukcją skrojoną na miarę bardzo konkretnych potrzeb plantatorów upraw rzędowych na dużych powierzchniach i w tunelach oraz właścicieli i zarządców farm fotowoltaicznych, na których dokładne wykaszanie traw i zarośli musi być bezpieczne dla instalacji.RM60 W, karczownica traktorowa na kołach z nisko osadzonym środkiem ciężkości posiada aż 2 ruchome ramiona boczne zakończone kołem chroniącym uprawy oraz instalacje przed kontaktem z ostrzami. Koncepcja takiej konstrukcji zapewnia też w konsekwencji bardziej rozbudowany system tnący: .agregat tnący jednostki głównej (korpus karczownicy) posiada 2 głowice z uchylnymi nożami wykonanymi z hartowanej stali, zaś każde ramię – głowicę z uchylnymi nożami wykonanymi z tworzywa. Uchylne noże chowają się przy trafieniu na przeszkodę stałą, np. instalacje na plantacjach i farmach fotowoltaicznych, rośliny uprawne. Główny agregat tnący współdziała z systemem regulacji wysokości koszenia i jedną dźwignią można łatwo ustawić noże w 3 stopniach w zakresie 5 – 10 cm.Dodatkowym praktycznym udogodnieniem jest przedni zderzak maszyny o kształcie pługa, który służy do rozsuwania pędów roślin. Natomiast osłona kół z tworzywa sztucznego stanowi zabezpieczenie przed wkręceniem pędów w koła.

Karczownica RM60 W jest wyposażona także w dwucylindrowy silnik spalinowy na benzynę KAWASAKI, pojemny zbiornik na paliwo (aż 14 l), przekładnię hydrostatyczną, skrzynię biegów z blokadą mechanizmu różnicowego i praktyczny hamulec parkingowy. Operator maszyny ma zapewniony komfort pracy w wygodnym fotelu, z którego dokładnie widzi pole koszenia. Wszystkie elementy sterujące są umieszczone ergonomicznie zapewniając tym samym łatwą, wręcz intuicyjną obsługę maszyny, dzięki czemu operator może skoncentrować się na koszeniu wysokich traw i zarośli w sposób bezpieczny dla upraw.Unikalna konstrukcja karczownicy RM60 W może wpłynąć na lepszą rentowność plantacji, ponieważ umożliwia lepsze zarządzanie czasem pracy, lepszym wykorzystaniem potencjału pracowników. Ze względu na bardzo praktyczną szerokość koszenia może ułatwić podjęcie decyzji o zintensyfikowaniu upraw poprzez zmniejszenie międzyrzędzi. Jej stosowanie, czyli odchwaszczanie w sposób mechaniczny, wpływa na ograniczone stosowanie chemicznych środków chwastobójczych, a nawet może je całkowicie wyeliminować.

Zastosowanie Rm60 W: koszenie wysokich traw, chwastów, zarośli na plantacjach rzędowych, jak sady, plantacje owocowych (borówka amerykańska, porzeczka, malina, innowacyjne plantacje truskawki), winnice, uprawy tunelowe, a także szkółki leśne, farmy fotowoltaiczne oraz pasów rozdziału na autostradach, wycinanie roślin przy znakach i słupkach drogowych, ekranach dźwiękochłonnych, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba obkaszania drzew i roślin, konstrukcji/instalacji.

DANE TECHNICZNE:

Silnik Dwucylindrowy Kawasaki FS541V-EG82
Rozruch Elektryczny
Rodzaj paliwa  Benzyna bezołowiowa
Pojemność zbiornika paliwa 14 l
Szerokość  koszenia  70,5 - 115,5 cm
Wysokość koszenia Od 5 do 10 cm (stopniowa)
Prędkość noża 2970 obr/min przy 3300 obr/min silnika
Przekładnia  Hydrostatyczna (HST), dyferencjał z blokadą
Prędkość jazdy do przodu 0-9 km/h
Prędkość jazdy do tyłu 0- 7 km/h
Jednostka tnąca główna Dwie głowice z wahliwymi nożami ze stali
Jednostki tnące ramion bocznych Głowica z wahliwymi nożami z tworzywa
Wymiary 200 x 720 - 1175 x 105,5 cm
Waga 310 kg

Katalog OREC

S5 Box