Aktualności

Aktualności

Bezpłatne pokazy maszyn Orec - Sezon 2024

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych pokazów wybranych maszyn Orec! Pierwsze zapisy na praktyczne spotkania na ten rok przyjęliśmy już podczas Targów TSW2024 i Międzynarodowych Targów ENEX w Kielcach, gdzie prezentowane maszyny Orec cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dni w sezonie jest wiele, więc nasz Zespół Orec jest przygotowany do organizacji wielu pokazów. 

Pokazy są bezpłatne i bez zobowiązań ze strony zamawiających. Organizujemy je na wskazanym terenie w uprzednio ustalonym terminie. Wystarczy wysłać zgłoszenie - my zajmiemy się organizacją i przyjedziemy z wybranymi przez Was maszynami.

RMK151 i RMK180 - zastosowanie na farmach PV

Widok kosiarko-karczownic Orec na farmach PV nikogo już dziwi, ponieważ wiele maszyn RMK151 już pracuje w Polsce, kosząc zarośla pod panelami w sposób efektywny i bezpieczny dla instalacji. Podczas ostatniej edycji Targów ENEX 2024 kosiarka RMK151 i najnowsza maszyna - RMK180 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fachowców z branży energetyki i odnawialnych źródeł energii.

Tegoroczna edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa odbędzie się już za kilka dni, 17 – 18 stycznia w Kielcach. Wszystkich zainteresowanych profesjonalnymi maszynami dla rolnictwa, ogrodnictwa, dla producentów owoców i warzyw serdecznie zapraszamy na nasze stoisko F12!

Gardenia 2023

W ostatnią sobotę listopada br. zakończyła się 17. edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, podczas której gościliśmy na stoisku bardzo wiele osób zainteresowanych prezentowanymi maszynami i urządzeniami, jak i całą naszą ofertą. Serdecznie Państwu dziękujemy za te spotkania i rozmowy, które dla nas są najważniejszą miarą sukcesu obecności na Targach!

Jesienne porządki

Okres pomiędzy końcem lata a pierwszymi opadami śniegu są standardową porą na jesienne porządkowanie terenów zieleni miejskiej oraz powierzchni zielonych w pasach drogowych (pobocza dróg, pasy rozdziału ruchu, suche rowy, skarpy). Podstawowym zadaniem w tym zakresie jest ostatnie w roku skoszenie traw i zarośli.

Agro Show w Bednarach

Początek jesieni to intensywny sezon imprez branżowych. 24 września br. zakończyła się prestiżowa, największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie – Agro Show Bednary 2023, w której uczestniczył nasz Autoryzowany Partner Gardenland Poddębice – dystrybutor i ekspert w zakresie maszyn i urządzeń Honda, kosiarek Orec. Dziękujemy wszystkim gościom naszego stoiska za konstruktywne rozmowy i zainteresowanie naszą ofertą.

Green Area Show 2023!

9 września 2023 r. zakończyła się tegoroczna edycja Targów Green Area Show, które odbywały się w Mostkach k/Świebodzina od czwartku 7 września. Mieliśmy przyjemność zaprezentować na Targach profesjonalne maszyny produkcji japońskiej i prosto z USA, czyli kosiarko-karczownice Orec do koszenia wysokich traw i zarośli oraz amerykańskie ridery ZeroSkręt Walker. Przyjemność była i jest tym większa, że nasze stoisko odwiedziło wiele osób z bardzo konkretnymi pytaniami i potrzebami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska, za poświęcony nam czas i konstruktywne rozmowy.

Spotkajmy się na Green Ares Show 2023!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej edycji Targów GREEN AREA SHOW, które odbędą się 7 – 9 września br. w Mostkach k/Świebodzina (woj. lubuskie). Targi te są skierowane do profesjonalistów i wszystkich osób zainteresowanych techniką w branży ogrodniczej i komunalnej. Podstawową zaletą wydarzenia jest możliwość dokładnego obejrzenia maszyn oraz ich przetestowanie. Organizator zapewnia także interesujący program konferencji i seminariów branżowych.

BERRY TECH 2023

Warsztaty Techniki Jagodowej Berry Tech to jedno z tych spotkań w branży jagodowej, na których nie mogło zabraknąć naszej ekipy z karczownico-pielnikami Orec RMK151 i RM60 W znanymi już w branży z powodu ich unikalnej konstrukcji. 4. Edycja warsztatów odbyła się 30 lipca 2023 r. w Przyborowicach Górnych (sesja wykładowa) i Starych Olszynach (technika,) i zgromadziła rzesze profesjonalistów prowadzących plantacje owoców jagodowych zainteresowanych poradami merytorycznymi i nowinkami technicznymi.

maszyny bijakowe

Jedną z trudności terenowych podczas koszenia traw i zarośli są nierówności terenu, a głównie próg wjazdu z płaskiej powierzchni pod górę na stok wzniesienia oraz zjazd w dół. Z myślą o takich właśnie warunkach terenowych są skonstruowane bijakowe kosiarko-karczownice Orec, zwłaszcza maszyny na gąsienicach, których elastyczne połączenie przedniego agregatu tnącego z korpusem maszyny zapewnia śmiałe pokonywanie nierówności powierzchni do koszenia.

Karczownice rotacyjne z wyjątkowo skutecznym systemem tnącym

Kosiarki rotacyjne, jak nazwa wskazuje, wyposażone są w nóż rotacyjny, który zazwyczaj służy do koszenia traw i zarośli. Konstrukcja rotacyjnych kosiarko-karczownic Orec udowadnia, że tego typu maszyna może mieć znacznie większy potencjał i zakres użytkowania.

Wykaszanie poboczy dróg

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zależy nie tylko od tychże uczestników, ale także od szerokiego pola widzenia. Dotyczy to przede wszystkim skrzyżowań dróg, zjazdów/wjazdów kolejowych, miejsc włączania się do ruchu z dróg podporządkowanych oraz poboczy, z których, z braku chodników, korzystają piesi. 

Rozwiązania techniczne karczownic Orec

Kosiarko-karczownice Orec zdobywają zaufanie profesjonalistów na całym świecie od wielu lat nie bez przyczyny. Sednem ich stale rosnącej popularności jest jakość produkcji, jakość i wygoda użytkowania oraz liczne udogodnienia, w tym unikalne rozwiązania, które rozwiązują problemy użytkowników i zwiększają łatwość obsługi.

Niechemiczne odchwaszczanie upraw

Każdego roku wyzwaniem w prowadzeniu upraw rzędowych jest odchwaszczanie międzyrzędzi. W przypadku plantacji borówki, odchwaszczanie wykonywane jest od początku cyklu wegetacyjnego do późnej jesieni. W trakcie sezonu, w kluczowym okresie od kwietnia od lipca, wykonuje się 4-6 zabiegów zależnie od wieku plantacji. Metoda odchwaszczania zależy od producenta, który może stosować herbicydy lub nie chemiczny sposób za pomocą maszyny.

Nowy sezon bezpłatnych pokazów maszyn Orec!

Kwiecień. Trawy rosną. Chwasty rosną. Zarośla wypuszczają liście i ograniczają widoczność. Do wykoszenia wszelkich niepożądanych w danym miejscu wysokich roślin i tych o twardych łodygach, w tym krzewów, rekomendujemy bardzo skuteczne kosiarko-karczownice Orec. Maszyny te, dostępne na polskim rynku od kilku lat, zdobyły zaufanie już wielu profesjonalistów i z powodzeniem pracują na farmach fotowoltaicznych, na plantacjach owoców i warzyw, na poboczach dróg oraz na nieużytkach, które dzięki tym maszynom zostały szybko przygotowane pod nowe inwestycje.

Sektor odnawialnych źródeł energii zyskuje na coraz większym znaczeniu, co potwierdzają Targi ENEX, które odbyły się w Kielcach w marcu br. Jubileuszową edycję targów odwiedziło ponad 19 tysięcy osób zainteresowanych ofertą 323 wystawców z branży energetycznej i nowościami technologicznymi w zakresie OZE. Nasze stoisko, na którym zaprezentowaliśmy skuteczne rozwiązanie dla inwestorów w branży fotowoltaicznej - kosiarko-karczownicę Orec RMK151, również przykuwało uwagę odwiedzających targi.

Zimowy odpoczynek kosiarko-karczownic dobiega końca i zanim ziemia odmarznie, by móc zacząć na niej pracować, należy dobrze je przygotować do nowego sezonu. Ponieważ karczownice to maszyny intensywnie użytkowane, które pracują w sezonie dużo i w trudnych warunkach, warto o nie dbać i przestrzegać rekomendowanych w instrukcjach obsługi wskazówek dotyczących ich serwisowania.

Wkrótce rozpocznie się nowy sezon koszenia wysokich traw, karczowania chwastów i krzewów. Warto zatem już teraz zweryfikować swoje potrzeby i unowocześnić park maszynowy. Do wyżej wymienionych prac proponujemy japońskie kosiarko-karczownice Orec przeznaczone do intensywnej pracy w trudnych warunkach i do wycinania roślin, z którymi nie poradzą sobie kosiarki ogrodowe. Maszyny Orec dodatkowo dokładnie rozdrabniają pokos. Są to maszyny zwrotne i łatwe w obsłudze, zaś ich trwałość i wydajność wynikają z jakości konstrukcji. Maszyny Orec, produkowane w 100% w Japonii, są uznawane za jedne z najlepszych maszyn na świecie. W Polsce też zdobyły już uznanie profesjonalistów na wielu targach branżowych i wiele z nich już pracuje na krajowych plantacjach i na farmach fotowoltaicznych.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, na którym można zapoznać się z nowościami i trendami w technice. Jest to również branżowa platforma spotkań z ekspertami i profesjonalistami, z którymi można wymienić się doświadczeniami w efektywnym i rentownym prowadzeniu upraw. Pierwszą ważną wiadomością jest zmiana lokalizacji Targów – tegoroczna edycja TSW odbędzie się w Kielcach na terenie hal targowych przy ul. Zakładowej 1. Druga ważna informacja dotyczy stoiska E8, na które serdecznie zapraszamy sadowników, producentów warzyw, właścicieli farm borówkowych i wszelkich upraw rzędowych. 

30 lat minęło. Zaczynaliśmy od zera trzy dekady temu z koncepcją wprowadzania na polski rynek nowoczesnych maszyn dla firm oraz urządzeń do ogrodu i dla domu. Kierując się jakością bez kompromisów, zbudowaliśmy ofertę, którą stale dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań rynku. Zbudowaliśmy stabilny i kompetentny Zespół pracowników wsłuchany w potrzeby Klientów. Stworzyliśmy ekspercką Autoryzowaną Sieć Sprzedaży i Serwisu w całej Polsce.

Zimowe miesiące są naturalnym przerywnikiem w eksploatacji karczownic Orec i warto je wykorzystać na dokładny przegląd techniczny maszyn, by na przedwiośniu karczownice były gotowe do nowych wyzwań. Kosiarko-karczownice należą do tej grupy maszyn, które są stosowane do intensywnej pracy w trudnych warunkach i do tych warunków są dostosowane, ale części eksploatacyjne i robocze zużywają się podczas pracy. Celem corocznego przeglądu technicznego jest dokładne sprawdzenie maszyny i zadbanie o nią w taki sposób, by była nie tylko sprawna w nowym sezonie, ale by także przedłużyć jej żywotność na wiele kolejnych sezonów.

Katalog OREC

S5 Box