Aktualności

Aktualności

Koszenie poboczy dróg wpisuje się w zagadnienie dobrej widoczności dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz w bezpieczeństwo na drogach. Pominięte w koszeniu nawet najmniejsze fragmenty poboczy, ale znajdujące się w kluczowych dla widoczności miejscach, stwarzają zagrożenie. Temat jest stale aktualny, ponieważ nieustannie przybywa pojazdów i użytkowników ruchu drogowego. Profesjonalistom, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie porządku na poboczach dróg proponujemy kosiarko-karczownice Orec – maszyny niezawodne, zwinne, o trwałej konstrukcji ramowej, łatwe w obsłudze, rentowne w eksploatacji.

Farmy fotowoltaiczne, ze względu na rozległość terenu, szerokość międzyrzędzi i kąta nachylenia paneli PV, są kłopotliwe w odchwaszczaniu i powodują, że właściciele, zarządcy i profesjonaliści świadczący usługi w koszeniu wysokich traw na tego typu terenach poszukują wygodnych, trwałych maszyn, które optymalnie ułatwią wykaszanie niepożądanej roślinności. W odpowiedzi na wiele pytań, które otrzymujemy od Państwa podczas organizowanych pokazów, a także zadawanych naszym Autoryzowanym Partnerom, przygotowaliśmy poradnik techniczny dotyczący mechanicznego odchwaszczania farm fotowoltaicznych. Wyjaśniamy w nim dlaczego wykaszanie zarośli pod instalacja PV jest konieczna, jakie rozwiązania powinna posiadać maszyna.

Nasza karczownica RMK151 po raz kolejny udowodniła, że jest skuteczna w odchwaszczaniu trudnego terenu jakim jest farma fotowoltaiczna. Zorganizowaliśmy wraz z firmą Badix z Zielonej Góry - naszym Autoryzowanym Partnerem Orec, prezentację tej karczownicy w rzeczywistych warunkach farmy fotowoltaicznej w Międzyrzeczu Lubuskim. Potencjał maszyny i precyzja koszenia zarośli wokół cennej instalacji zostały docenione i w efekcie kolejna karczownica RMK151 znalazła nowego właściciela, dla którego już pracuje na terenach farm fotowoltaicznych.

W ostatnich dniach kwietnia 2002r. odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower, na których byliśmy obecni z nietuzinkową propozycją dla tej przyszłościowej branży – z kosiarko-karczownicą Orec RMK151. Dziękujemy wszystkim licznym gościom naszego stoiska, że poświęcili naszej propozycji swoją uwagę. Dziękujemy również za bardzo owocne rozmowy, które potwierdzają potrzebę skutecznych i łatwych w zastosowaniu rozwiązań w aspekcie utrzymania porządku na farmach fotowoltaicznych.

Już wkrótce do naszej oferty super kosiarko-karczownic Orec dołączy nowy model maszyny bijakowej – HRC813. Jest to większa siostra bardzo popularnej karczownicy HRC673 H na gąsienicach typu Triangle Crawler. HRC813, również z gąsienicowym układem jezdnym, jest równie zwinna w pracy i łatwa w obsłudze, ale oferuje aż 80 cm szerokości roboczej i posiada niezawodny silnik Honda większej mocy.

Od 2022 roku w naszej ofercie dostępne są dwie karczownice traktorowe wyróżniające się na rynku unikalną konstrukcją z ruchomym ramieniem bocznym wyposażonym w element tnący. Maszyna RMK151 jest wyposażona w 1 ramię boczne, natomiast RM60 W – w 2 ramiona.

Kształtowanie i utrzymanie zieleni przydrożnej jest kluczowym czynnikiem, który zapewnia bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jest to zagadnienie złożone i stale aktualne, ponieważ stale przybywa pojazdów i użytkowników ruchu drogowego. Do najbardziej newralgicznych miejsc należy zaliczyć trójkąty widoczności przy zjazdach kolejowych, na skrzyżowaniu dróg z torowiskiem. Nadal często się zdarza, że wysoka trawa ogranicza widoczność wyjeżdżającym z dróg podporządkowanych.

Jednym z wyzwań dla zarządców farm fotowoltaicznych jest utrzymanie w ryzach zieleni, która w sezonie wegetacyjnym obrasta instalacje. Do największych wyzwań w koszeniu traw i zarośli jest rozległy teren, często o różnorodnym ukształtowaniu, na którym też często pojawiają się zastoiny wodne, wysokość zarośli oraz specyfika konstrukcji instalacji, do której musi być dostosowana maszyna. Proponujemy niezwodne rozwiązanie - wybrane karczownice Orec, które dzięki kompaktowej konstrukcji i dodatkowym udogodnieniom zapewniają łatwe wykoszenie niepożądanej roślinności na każdym terenie i bezpiecznie dla instalacji.

Pierwszym etapem przygotowania gruntów pod inwestycję budowlaną jest oczyszczenie terenu, w tym usunięcie warstwy roślinnej czyli skoszenie traw i wykarczowanie zbędnej roślinności. Dopiero po tych pracach można przystąpić do wyrównania działki oraz właściwych prac ziemnych. Planując wyczyszczenie terenu z warstwy roślinnej warto rozważyć zastosowanie karczownicy Orec – modelu dostosowanego do warunków terenowych.

Już za dwa miesiące zacznie się astronomiczna wiosna i okres intensywnych prac sezonowych, podczas których najważniejsza jest koncentracja na zadaniach ściśle związanych z prowadzonym biznesem. Czas do zakończenia zimy można wykorzystać na rozważenie zamówienia bezpłatnego pokazu wybranej maszyny Orec – jednej lub kilku – na Waszym terenie! Zapraszamy do rezerwowania terminu już teraz, ponieważ nasz kalendarz prezentacji bardzo szybko się zapełnia, zwłaszcza po ekspozycji maszyn Orec na styczniowej edycji Targów Sadownictw i Warzywnictwa...

Dwa ramiona boczne! Ruchome, uchylne w kontakcie z przeszkodą. 3 elementy tnące! 3 szerokości koszenia! To główne zalety najnowszej karczownicy Orec RM60 W, która już jest dostępna w naszej ofercie. Premiera tej maszyny o innowacyjnej i unikalnej konstrukcji odbyła się podczas tegorocznej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Zainteresowanie, jakim maszyna się cieszyła wśród producentów owoców i warzyw oraz ogrom zamówionych na stoisku pokazów maszyny w terenie potwierdza, że to rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę. Maszyna zapewnia oszczędność czasu, pracy i kosztów oraz wspiera doskonalenie jakości plonów.

13 stycznia br. zakończyły się kolejne Targi Sadownictwa i Sadownictwa. Wszystkim producentom i plantatorom serdecznie dziękujemy za spotkania na stoisku i zainteresowanie naszymi propozycjami. Dziękujemy także za bardzo konstruktywne rozmowy, których efektem będą m. in. prezentacje DEMO Orec w terenie. Pięć osób, które dały szansę szczęśliwemu losowi w Konkursie Orec, otrzymują od nas Talon na zakup maszyny Orec z rabatem 2%!

Grudzień, styczeń, luty, gdy gleba jest skuta lodem i przykryta śniegiem, to czas odpoczynku dla kosiarko-karczownic, który warto wykorzystać przede wszystkim na posezonowy przegląd techniczny - wymianę oleju, sprawdzenie stanu zużycia materiałów eksploatacyjnych i ostrzy. Ważne jest również to, by nie przechowywać maszyn z pozostawionym paliwem, ponieważ paliwo traci właściwości w miarę upływu czasu, rozwarstwia się na frakcje, a w zbiorniku powstaje osad, który następnie trafia do gaźnika i zatyka jego dysze.

Jedną z ważniejszych bolączek plantatorów warzyw i owoców, właścicieli farm fotowoltaicznych jak i firm usługowych jest bezpieczeństwo drzew, roślin uprawnych czy instalacji podczas koszenia traw i mechanicznego odchwaszczania. Zmartwienia te mogą zniknąć przy zastosowaniu małych, zwinnych i stosunkowo lekkich kosiarko-karczownic rotacyjnych Orec.

Koszenie gęstych zarośli i krzaków

Japońska karczownica traktorowa Orec RM830 to przykład zwrotnej maszyny o kompaktowej konstrukcji ramowej wyposażonej w nowoczesne i praktyczne rozwiązania oraz unikalnie trwałe ostrza, dzięki którym operator ma pewność skutecznego skoszenia wysokich traw, gęstych zarośli i krzewów bez narażania maszyny na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Karczownice bijakowe Orec przeznaczone są do koszenia, karczowania i rozdrabniania gęstych, wysokich traw, krzewów, a nawet pni drzew o niewielkiej średnicy. W naszej ofercie znajdują się 3 maszyny bijakowe, w tym jedna z gąsienicowym układem jezdnym (triangle crawler) - HRC673H. Dwie pozostałe karczownice - HR672H i HR812H są wyposażone w kołowy układ jezdny. 

Maszyn podobnych do karczownic traktorowych Orec o takim samym przeznaczeniu jest wiele. Ich zadaniem jest koszenie wysokich traw, zarośli o stwardniałych łodygach, a nawet krzewów i młodych samosiejek drzew o niewielkiej średnicy pnia. Podobieństwa jednak kończą się tam, gdzie w grę wchodzą unikalne rozwiązania zapewniające maszynom Orec rynkową bezkonkurencyjność.

W sobotnie popołudnie 6 listopada br. zakończyły się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2021. Wszystkim licznym gościom bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszych stoisk, za zainteresowanie karczownicami Orec, kosiarkami ZeroSkręt Walker oraz maszynami i urządzeniami Honda znajdującymi się na ekspozycji oraz za wszystkie fachowe pytania, dzięki którym mogliśmy od razu zaproponować właściwe rozwiązania.

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2021. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie branżowe odbywa się jesienią. Pandemia COVID-19 wymusiła na wszystkich przesunięcie terminu i tym bardziej cieszymy się na spotkania z Państwem na naszych stoiskach. Tym razem będziemy prezentować naszą ofertę maszyn i urządzeń przeznaczonych dla ogrodnictwa – profesjonalistów i miłośników ogrodów – na dwóch stoiskach w Hali 3A.

Jeśli potrzebujesz zwrotnej maszyny o kompaktowej konstrukcji do szybkiego wykoszenia traw i gęstych zarośli, których wysokość sięga nawet 2 metrów – sprawdź możliwości karczownicy traktorowej Orec RM830. Dodatkowo, system tnący tej maszyny dokładnie rozdrobni wykarczowaną roślinność!

Potrzebujesz zwinnej maszyny do szybkiego i dokładnego karczowania wysokich traw, zarośli i krzewów na terenie o nierównym ukształtowaniu powierzchni, na terenach o dużym stopniu nachylenia, na działkach inwestycyjnych, poboczach autostrad i dróg, na wałach przeciwpowodziowych, farmach fotowoltaicznych, pobagiennych łąkach, stokach narciarskich? Wybierz karczownicę Orec RM982F. Nie będziesz rozczarowany! Maszyna ta raczej zaskoczy Cię mocą, wydajnością, dokładnością karczowania i mielenia pokosu, niezawodnością i łatwością manewrowania po każdym terenie.

Katalog OREC

S5 Box