Aktualności

W naszej ofercie kosiarko-karczownic Orec pojawiła się nowa maszyna z ruchomym ramieniem bocznym – RMK180. Jest odpowiedzią na konkretne potrzeby właścicieli i zarządców upraw rzędowych oraz farm fotowoltaicznych. Mając 2 systemy tnące, zapewnia pracę w zakresie szerokości koszenia od 162 do 177 cm!

RMK180 - nowa karczownica

RMK180 zawiera wszystkie innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w bardzo popularnej w Polsce i innych krajach RMK151, ale dodatkowo spełnia oczekiwania tych użytkowników maszyn RMK, którzy potrzebują większego zasięgu noży. Sprawdza się na plantacjach owoców i warzyw, i w winnicach o szerszych międzyrzędziach.

Sprawdza się na plantacjach owoców i warzyw

Natomiast na farmach fotowoltaicznych, RMK180 zapewnia jeszcze lepsze i wygodniejsze odchwaszczanie trudno dostępnego terenu pod panelami PV dzięki ruchomej konstrukcji ramienia bocznego wyposażonego w dwie głowice z 2 nożami stałymi oraz w głowicę żyłkową, które zapewniają szerokość koszenia 162 – 177 cm.

Farmy fotowoltaiczne

Ramię zakończone jest kołem, które chroni rośliny oraz wszelkie instalacje przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu rozwiązaniu, RMK180 może być również z powodzeniem stosowana na terenach miejskich, gdzie dokładnie i bezpiecznie skosi zarośla wokół drzew i znaków drogowych, a na pasach rozdziału sprawnie wykosi trawę przy instalacjach drogowych.

Kołowy układ jezdny z napędem 2WD

Konstrukcja RMK180 oparta jest na ramie ze stali spawanej i tłoczonej. Maszyna jest wyposażona w kołowy układ jezdny z napędem 2WD, dwucylindrowy silnik KAWASAKI FS691V, zbiornik paliwa o pojemności 12l, skrzynię biegów z blokadą mechanizmu różnicowego PRO, w przekładnię hydrostatyczną znanej marki motoryzacyjnej KYB (największego w Japonii producenta hydrauliki siłowej i jednego z wiodących na świecie dostawców amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego na pierwszy montaż) i szerokie koła, które zapewniają bezpieczną i sprawną pracę na obszarach o nierównym ukształtowaniu powierzchni.

sprawnie wykosi trawę przy instalacjach drogowych

Kosiarko-karczownica Orec RMK180 jest dostępna w Autoryzowanych Centrach Orec. Można ją też osobiście przetestować na bezpłatnych pokazach, które organizujemy już od 5 lat – Zamów bezpłatny pokaz na swoim terenie.

Katalog OREC

S5 Box