Aktualności

Koszenie i karczowanie wysokich traw i gęstych zarośli na terenie płaskim, równym, stromym, suchym i podmokłym to domena kosiarko-karczownicy Orec RM982F. Lekka i zwinna, a zarazem trwała i solidna jest przeznaczona do pracy właśnie w takich różnorodnych i trudnych warunkach terenowych – na poboczach autostrad i dróg, w pasach rozdziału, na wałach przeciwpowodziowych, farmach fotowoltaicznych, pobagiennych łąkach, stokach narciarskich …


RM982F - karczownica traktorowa z napędem 4WD

RM982F jest często wybierana do testowania na zamawianych pokazach, które organizujemy od ponad 5 lat i zazwyczaj zaskakuje osoby testujące mocą, wydajnością, dokładnością karczowania i mielenia pokosu, niezawodnością i łatwością manewrowania. Jest wykorzystywana w gospodarstwach rolnych, w branży usług komunalnych, na farmach energii odnawialnej i przy inwestycjach budowlanych na etapie przygotowania działek pod kolejne prace.

Na co warto w niej zwrócić uwagę? Na konstrukcję, silnik, system tnący, komfort pracy i łatwy dostęp do części serwisowych.

Konstrukcja

Kompaktowa i solidna, oparta na spawanej ramie, z trwałym metalowym zderzakiem tylnym łączonym z ramą, z nisko osadzonym środkiem ciężkości. Szerokość robocza 97,5 cm. Wyposażona w napęd 4WD, silnik Kawasaki FS691V (moc maks. 15,4 kW, zwiększone smarowanie), przekładnię umożliwiającą blokadę dyferencjału, przekładnię hydrostatyczną z systemem HST zapewniającą płynną zmianę biegów, w pompą hydrauliczną KYB. Szerokie koła z wysokim bieżnikiem zapewniają sprawną jazdę w terenie. Komfort operatora zapewnia natomiast kierownica regulowana w 2 płaszczyznach i amortyzowany fotel, który „pracuje” razem z operatorem. Zbiornik paliwa o pojemności 12 l zapewnia wydłużony czas pracy na jednym tankowaniu.

 silnik Kawasaki FS691V

System tnący

Jest wyjątkowo trwały i odporny. To nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami, przeznaczony do koszenia i rozdrabniania pokosu. Najważniejszy jest fakt, że nóż jest odporny na kontakt z przeszkodami typu kamienie, butelki, rury, puszki i sprawdza się w takich warunkach lepiej od noży kosiarek wysięgnikowych, w których wymiana noża na nowy powoduje dodatkowe koszty.

Sprawdź dane techniczne RM982F

Wszystkie parametry i rozwiązania techniczne kosiarko-karczownicy Orec RM982F można sprawdzić osobiście w Autoryzowanym Centrum Orec lub na zamówionym bezpłatnym pokazie na swoim terenie.

Katalog OREC

S5 Box