Aktualności

Kosiarki rotacyjne, jak nazwa wskazuje, wyposażone są w nóż rotacyjny, który zazwyczaj służy do koszenia traw i zarośli. Konstrukcja rotacyjnych kosiarko-karczownic Orec udowadnia, że tego typu maszyna może mieć znacznie większy potencjał i zakres użytkowania.


Kosiarko-karczownica - FL500BC

Kosiarko-karczownice Orec z grupy maszyn rotacyjnych - FL500BC i SH71H (W) - to maszyny o konstrukcji ramowej, a zatem solidne i trwałe i zarazem lekkie, co ułatwia ich obsługę podczas pracy. Istotnym ich wyróżnikiem jest jednak system tnący, który sprawia, że pojęcie kosiarki rotacyjnej nabiera szerszego wymiaru.

FL500BC i SH71H (W) nie bez przyczyny noszę nazwę kosiarko-karczownic, ponieważ nie tylko koszą trawę, ale i świetnie radzą sobie ze ścinaniem krzewów, i z rozdrabnianiem pokosu. Obydwie maszyny są opcjonalnie wyposażone w 2 wymienne noże rotacyjne napędzane mocnym pasem klinowym (regulacja wysokości cięcia w zakresie 2-8 cm w FL500BC oraz 5-10 cm w SH71H(W)) - nóż do koszenia wysokich zarośli i traw z jednoczesnym rozdrabnianiem oraz nóż do karczowania trzcin, odrostów roślinnych i pni o niewielkim przekroju. System tnący może też być opcjonalnie wzbogacony w dodatkowy półpierścień mulczujący przeznaczony do bardziej dokładnego rozdrabniania pokosu. Dzięki temu maszyny zyskały szerszy zakres zastosowania i służą do koszenia wysokich traw (suchych i mokrych, położonych przez opady deszczu), chwastów o twardych łodygach, gęstych zarośli, krzewów i drzew o małej średnicy pnia. Sprawdzają się na terenach o nierównej powierzchni, w sadach, winnicach, szkółkach leśnych, na poboczach dróg na terenach zieleni gminnej i miejskiej.

Zobacz jak pracuje FL500BC w gąszczu zieleni


W parze z unikalnym systemem tnącym idzie ich napęd - niezawodne silniki Honda GXV 160 (5,5 KM) w przypadku FL500BC i GXV 160 (11 KM) - SH71H (W)). Są ponadto wyposażone w blokadę mechanizmu różnicowego, skrzynię biegów z 3 biegami do przodu i 1 biegiem wstecznym, regulowaną kierownicę, koła o dużym polu bieżnika.

Skuteczność kosiarko-karczownic FL500BC i SH71H (W) można osobiście sprawdzić w Autoryzowanych Centrach Orec https://www.orec.pl/centra-orec i podczas zamówionego, bezpłatnego, pokazu maszyn na swoim terenie.

Zapraszamy do kontaktu oraz do naszego PORADNIKA, w którym objaśniamy parametry techniczne karczownic Orec.

Katalog OREC

S5 Box