Aktualności

Jedną z trudności terenowych podczas koszenia traw i zarośli są nierówności terenu, a głównie próg wjazdu z płaskiej powierzchni pod górę na stok wzniesienia oraz zjazd w dół. Z myślą o takich właśnie warunkach terenowych są skonstruowane bijakowe kosiarko-karczownice Orec, zwłaszcza maszyny na gąsienicach, których elastyczne połączenie przedniego agregatu tnącego z korpusem maszyny zapewnia śmiałe pokonywanie nierówności powierzchni do koszenia.
Rodzina karczownic bijakowych dostępnych w naszych Autoryzowanych Centrach Orec obejmuje obecnie 4 maszyny: 2 z kołowym (HR672 i HR812) i 2 z gąsienicowym (triangle crawler) układem jezdnym (HRC673H i HRC813). Są to maszyny bardzo trwałe z opinią użytkowników maszyn „nie do zdarcia”. Wyróżnia je konstrukcja ramowa ze stali spawanej i tłoczonej oraz wydajny system tnący.

System tnący stanowi bęben z uchylnymi ostrzami o szerokości roboczej 65 cm i z 38 nożami w kształcie litery „Y” (HRC673H, HR672) i 80 cm z 46 nożami (HR812, HRC813). Ostrza, wycięte w kształcie litery „Y”, z regulowaną wysokością koszenia w zakresie 2 – 11 cm, służą do koszenia/karczowania wysokich traw, chwastów o zdrewniałych łodygach, krzewów, zaniedbanych łąk, poboczy dróg, pni drzew o niewielkiej średnicy oraz do rozdrabniania pokosu.Maszyny te są wyposażone w niezawodne silniki Honda z pompą do ciągłego podawania oleju (silniki do maszyn pracujących na stromych, wysokich zboczach), mechaniczną przekładnię, dyferencjał z blokadą, wygodną kierownicę regulowaną w 2 płaszczyznach (4 pozycje wysokości, 5 pozycji bocznych).

Opcjonalnym udogodnieniem do pracy z karczownicą bijakową Orec jest podest operatora montowany w tylnej części karczownicy. Dzięki temu rozwiązaniu operator maszyny jedzie z maszyną co usprawnia i ułatwia pracę na dużych i podmokłych terenach. Jednocześnie zapewnia operatorowi szersze pole widzenia.

Wszystkich zainteresowanych maszynami Orec zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Centrami Orec, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje techniczne, a także można zamówić bezpłatny pokaz wybranych maszyn na swoim terenie.

Katalog OREC

S5 Box