Aktualności

Każdego roku wyzwaniem w prowadzeniu upraw rzędowych jest odchwaszczanie międzyrzędzi. W przypadku plantacji borówki, odchwaszczanie wykonywane jest od początku cyklu wegetacyjnego do późnej jesieni. W trakcie sezonu, w kluczowym okresie od kwietnia od lipca, wykonuje się 4-6 zabiegów zależnie od wieku plantacji. Metoda odchwaszczania zależy od producenta, który może stosować herbicydy lub nie chemiczny sposób za pomocą maszyny.W puli mechanicznych sposobów odchwaszczania stosowane są brony, pielniki-kultywatory, glebogryzarki, agregaty uprawowe. Od niedawna na rynku dostępna jest nowa opcja – kosiarko-karczownica Orec RM60 W pełniąca funkcję kosiarki-pielnika. Wybór tej opcji jest bezpieczny dla upraw, dla gleby, która blisko krzewów jest uprawiana jak najpłycej i, w przypadku upraw truskawki na podwyższonej instalacji – dla samej instalacji.

Kosiarko-karczownica RM60 W jest efektem przemyśleń japońskich inżynierów oraz plantatorów, którzy w Japonii, ze względu na trudne uwarunkowania terenowe, wykorzystują każdy centymetr ziemi. Kosiarko-pielnik RM60 W została skonstruowana właśnie zmyślą o nich, ale producenci warzyw i owoców na całym świecie szybko dostrzegli, że spełnia ich potrzeby. Maszyna traktorowa o kompaktowej budowie, jest wyposażona w 2 ruchome ramiona boczne, trzyczęściowy system tnący co zapewnia jej 3 szerokości robocze w zakresie 70,5 – 115,5 cm. Ta właśnie konstrukcja umożliwia bezpieczne dla plantacji koszenie chwastów w wąskich międzyrzędziach oraz intensyfikację upraw.

Sprawdź parametry techniczne RM60 W.
Dowiedz się więcej o nie chemicznym odchwaszczaniu plantacji rzędowej z RM60 W.

Kosiarko-karczownica RM60 W jest dostępna w Autoryzowanych Centrach Orec, do których zapraszamy, i w których każda zainteresowana nimi osoba otrzyma fachowe, szczegółowe wyjaśnienia w zakresie parametrów technicznych oraz funkcjonalności. Drugą możliwością jest zamówienie bezpłatnego pokazu RM60 W na swoim terenie! Zobacz jak zamówić pokaz.

Mechaniczne odchwaszczanie winnicy z Orec RM60 W we francuskim regionie Szampanii.

Katalog OREC

S5 Box