Aktualności

Sektor odnawialnych źródeł energii zyskuje na coraz większym znaczeniu, co potwierdzają Targi ENEX, które odbyły się w Kielcach w marcu br. Jubileuszową edycję targów odwiedziło ponad 19 tysięcy osób zainteresowanych ofertą 323 wystawców z branży energetycznej i nowościami technologicznymi w zakresie OZE. Nasze stoisko, na którym zaprezentowaliśmy skuteczne rozwiązanie dla inwestorów w branży fotowoltaicznej - kosiarko-karczownicę Orec RMK151, również przykuwało uwagę odwiedzających targi.
Karczownica RMK151 to jedna z ciekawszych propozycji w naszej ofercie maszyn Orec, która już pracuje na kilku farmach fotowoltaicznych w Polsce. Jest to kosiarko-karczownica z ruchomym ramieniem bocznym stworzona z myślą o utrzymaniu efektywności farm fotowoltaicznych i służy do sprawnego, mechanicznego odchwaszczania terenu oraz systematycznego koszenia trawy pod panelami słonecznymi.Dlaczego warto utrzymywać roślinność pod panelami? W tym przypadku główną zaletą trawy jest tworzenie mikroklimatu i obniżanie temperatury powietrza przy gruncie, co umożliwia zachowanie wydajności zainstalowanych paneli PV. Warto mieć na uwadze, że zbyt wysoka temperatura powietrza, powyżej +25 stopni C, obniża wydajność i sprawność modułów PV. Rekomendowane jest zatem pielęgnowanie roślinności pod instalacją fotowoltaiczną, tak by „zielony dywan” pomagał schładzać moduły, ale nie obrastał i nie niszczył instalacji.RMK151, to kosiarka traktorowa japońskiego producenta skonstruowana specjalnie do pracy w nietypowych, trudnych warunkach, gdzie inne maszyny są nieskuteczne. Wyróżnia się kompaktową konstrukcją z unikalnym ruchomym ramieniem bocznym, dwuczęściowym systemem tnącym i dwiema szerokościami koszenia 135 i 150 cm. Dzięki temu kosi i odchwaszcza szeroki pas terenu za jednym przejazdem i co jest najważniejsze na farmie fotowoltaicznej – dokładnie i bezpiecznie zarazem obkasza instalację modułów PV. Natomiast regulacja wysokości ustawienia systemu tnącego w zakresie 5-10 cm zapewnia jak najlepsze dostosowanie wysokości roślinności pod panelami adekwatnie do panujących warunków.Inwestorów i zarządców farm fotowoltaicznych zapraszamy do dokładnego poznania RMK151 – parametrów technicznych kosiarki i rozwiązań sprawdzonych już na farmach PV.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym targi ENEX za zainteresowanie naszym stoiskiem i bardzo konstruktywne rozmowy!

Wszystkich zainteresowanych testowaniem maszyny zapraszamy do kontaktu z lokalnym Autoryzowanym Centrum Orec oraz do zgłoszenia zainteresowania bezpłatnym pokazem – kontakt:

Adam Olender
Menadżer Produktu Karczownice Orec w Aries Power Equipment
tel. kom. 509 401 93, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katalog OREC

S5 Box