Aktualności

Zimowy odpoczynek kosiarko-karczownic dobiega końca i zanim ziemia odmarznie, by móc zacząć na niej pracować, należy dobrze je przygotować do nowego sezonu. Ponieważ karczownice to maszyny intensywnie użytkowane, które pracują w sezonie dużo i w trudnych warunkach, warto o nie dbać i przestrzegać rekomendowanych w instrukcjach obsługi wskazówek dotyczących ich serwisowania.

Na co zwrócić szczególną uwagę? Na poziom oleju, stan filtrów (powietrza, oleju i paliwa – zależnie od modelu maszyny), na system tnący, naprężenie pasków klinowych, punkty smarne. Jeśli paliwo zimowało w maszynie, należy przed sezonem poświęcić znacznie więcej czasu na sprawdzenie stanu gaźnika i oczyszczenie dysz, które mogły ulec zapachnianiu.Więcej porad mechanika o przygotowaniu karczownicy do nowego sezonu...

Przegląd techniczny maszyny przed sezonem jest kluczowy w aspekcie żywotności maszyny, dlatego rekomendowane jest wykonanie serwisowanie karczownicy w Autoryzowanym Centrum Orec. Tu, każda maszyna znajdzie się pod opieką fachowców, którzy wyjaśnią stan techniczny maszyny, wskażą niezbędne czynności do wykonania i fachowo przygotują maszynę do nowych zadań.

Jeszcze dziś zarezerwuj termin przeglądu technicznego w Autoryzowanym Centrum Orec. Zapraszamy!

Katalog OREC

S5 Box