Aktualności

19 listopada br. zakończyła się XVI edycja Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2022. Wszystkim licznym gościom bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszych dwóch stoisk, a przede wszystkim za zainteresowanie karczownicami Orec oraz za wszystkie fachowe pytania, dzięki którym mogliśmy na miejscu zaproponować rozwiązania na miarę potrzeb.Tegoroczne Targi Gardenia były dla naszej firmy bardzo udane ze względu na spotkania biznesowe oraz efektywne rozmowy, ale także z powodu nagród i wyróżnień, które nasza firma Aries Power Equipment otrzymała. Z nieukrywaną radością przyjęliśmy Złoty Medal oraz GRAND PRIX MTP dla robota koszącego Honda Miimo 3000 Live i z przyjemnością odebraliśmy specjalną statuetkę Międzynarodowych Targów Poznańskich z okazji jubileuszu 30-lecia naszej firmy, która stała się zaufanym dostawcą maszyn i urządzeń wielu renomowanych światowych producentów. Obecnie nasza firma dostarcza na polski rynek bardzo szeroką ofertę maszyn i urządzeń HONDA www.mojahonda.pl (jesteśmy Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce), maszyny komunalne MULTIPRO, profesjonalny zestaw maszyn do pielęgnacji boisk z nawierzchnią syntetyczną, maszyny budowlane MIKASA, motopompy MATSUSAKA i DAISHIN, agregaty prądotwórcze HIMOINSA i EUROPOWER, wysokoprężne silniki KUBOTA, elektryczne pompy zatapialne Aries Pump oraz przenośne banki energii i lodówki kompresorowe ariesFROST. Od trzech lat jesteśmy Generalnym Dystrybutorem karczownic OREC w Polsce, zaś w tym roku wprowadzamy na polski rynek amerykańskie ridery ZeroSkręt Walker www.kosiarki-walker.pl z przednimi, wymiennymi kosiskami.

Za względu na bardzo duże zainteresowanie profesjonalistów karczownicami Orec, na tegorocznej Gardenii zaprezentowaliśmy więcej maszyn, które dokładniej reprezentują zróżnicowaną ofertę tych maszyn: maszyny rotacyjne FL500BC i SH71H (W), karczownice bijakowe HR812H i HRC813 (Triangle Crawler) oraz karczownice traktorowe RM830, RM952, RM982F i RMK151.

- Po trzech latach pokazów w terenie i sprzedaży karczownic Orec wiemy, że są to maszyny idealne dla profesjonalistów, którzy potrzebują bardzo trwałych i zwinnych maszyn do koszenia wysokich i bardzo wysokich traw, karczowania zarośli i krzewów na większych terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu. Sprawdzają się w intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach co potwierdzają maszyny, które od lat pracują na całym świecie, a teraz i w Polsce. Każda z maszyn ma szeroki zakres użytkowania, ale ze względu na rozwiązania techniczne, szerokość roboczą i układ jezdny jest rekomendowana do konkretnych celów. Wszystkie są zbudowane na kanwie ramy spawanej, wyposażone w niezawodne silniki Honda lub Kawasaki, skrzynie biegów z blokadą mechanizmu różnicowego, przeznaczone do intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach terenowych przez wiele lat.wyjaśnia Adam Olender, Menadżer Produktu Karczownice Orec.


Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się karczownica RMK151 o dwóch szerokościach koszenia, z podwójnym systemem tnącym co jest efektem unikalnej konstrukcji ze składanym ramieniem bocznym wyposażonym w koło piankowe, które zwiększa zasięg koszenia z 135 cm do 150 cm przy jednoczesnej ochronie upraw oraz instalacji. Ta maszyna jest rekomendowana do wykaszania traw i mechanicznego odchwaszczania upraw rzędowych, farm fotowoltaicznych oraz dużych trawników z nasadzeniami. Odwiedzający stoisko byli także zainteresowani nową w ofercie karczownicą bijakową HRC813 wyposażoną w gąsienicowy układ jezdny typu Triangle Crawler oraz system tnący zbudowany z bębna z 46 wrzecionami typu „Y”, które z łatwością karczują bardzo wysokie trawy i zarośla. Maszyna ta z łatwością kosi bujną roślinność w trudnym terenie oraz na pochyłościach. W opcji dodatkowej dostępny jest także podest, który umożliwia operatorowi jazdę z tyłu maszyny.Dziękujemy wszystkim zwiedzającym Targi za odwiedzenie naszego stoiska, za ciekawe i owocne rozmowy, i zapraszamy do kontaktu z nami oraz naszymi lokalnymi Autoryzowanymi Centrami Orec! Do zobaczenia, do usłyszenia wkrótce!

Katalog OREC

S5 Box