Aktualności

Zimowe miesiące są naturalnym przerywnikiem w eksploatacji karczownic Orec i warto je wykorzystać na dokładny przegląd techniczny maszyn, by na przedwiośniu karczownice były gotowe do nowych wyzwań. Kosiarko-karczownice należą do tej grupy maszyn, które są stosowane do intensywnej pracy w trudnych warunkach i do tych warunków są dostosowane, ale części eksploatacyjne i robocze zużywają się podczas pracy. Celem corocznego przeglądu technicznego jest dokładne sprawdzenie maszyny i zadbanie o nią w taki sposób, by była nie tylko sprawna w nowym sezonie, ale by także przedłużyć jej żywotność na wiele kolejnych sezonów.Po każdym sezonie warto zajrzeć do Instrukcji Obsługi posiadanej maszyny, by sprawdzić wytyczne producenta na temat terminów i zakresu konserwacji. Z pewnością należy wymienić filtr powietrza w karczownicach Orec z silnikami Honda (rotacyjne FL500BC, SH71H (W)  i bijakowe HRC813, HRC673 H, HR672H, HR812 H oraz traktorowa RM830), zaś w maszynach z silnikami Kawasaki (traktorowe RM60 W, RMK151, RMK150, RM952, RM982F) należy wymienić filtry powietrza, paliwa i oleju. Należy również sprawdzić stan zużycia noży, naprężenie pasków klinowych i parę innych elementów, które wyjaśniamy w Poradniku Użytkownika

Właścicielom i użytkownikom karczownic Orec nie jest obcy temat bieżącego serwisowania swoich maszyn, ale raz w roku maszynom profesjonalnym jakimi są karczownice Orec warto zapewnić profesjonalną opiekę w Autoryzowanych Serwisach Orec, w których przeglądy techniczne są wykonywane przez specjalistów serwisu wykwalifikowanych zgodnie z wyśrubowanymi standardami producenta. W przypadku konieczności wymiany części i materiałów eksploatacyjnych rekomendujemy części oryginalne, ponieważ każda z nich jest produkowana według standardów producenta. Zamienniki uniwersalne innego pochodzenia nie spełniają parametrów silników Honda ani Kawasaki, ani konstrukcji karczownic Orec. Oryginalne części zamienne są inwestycją, która zawsze się opłaca, ponieważ zapewnia maszynie długą żywotność.

Sprawdź gdzie znajduje się najbliższe Autoryzowane Centrum Orec, w którym można zarezerwować termin przeglądu technicznego. Zapraszamy!

Katalog OREC

S5 Box