Porady

Karczownice rotacyjne FL500BC i SH71H (W) mają wśród swoich użytkowników opinię maszyn jedynych w swoim rodzaju, przede wszystkim ze względu na lekkość i zwrotność, jakość i niezawodność, szeroki zakres zastosowania. Wyposażone są również w rozwiązania, które zwiększają skuteczność wykaszania wysokiej i gęstej roślinności na każdym terenie. Ich konstrukcja oparta na ramie spawanej łączy wygodnie mały rozmiar maszyny z dużą mocą sinika i wydajnością pracy. Użytkownicy cenią także prostotę konstrukcji, ponieważ „nie ma co się w nich zepsuć”, a serwisowania/wymiany wymaga tylko pasek klinowy.

 


Zakres stosowania – praktyczna uniwersalność

Kosiarko-karczownice FL500BC i SH71H (W) są maszynami uniwersalnymi, przeznaczonymi do pracy w trudnych warunkach i gęstość zarośli czy wielkość powierzchni do skoszenia nie ma w ich przypadku znaczenia. Ich konstrukcja i podzespoły, w całości produkowane w Japonii, są dostosowane do koszenia wysokich traw – suchych i mokrych, położonych na ziemi wskutek intensywnych opadów lub zmęczonych suszą. Dzięki uniwersalności sprawdzają się na terenach zieleni miejskiej, na poboczach dróg, na podłożu suchym i grząskim, w sadach, w rowach, winnicach, szkółkach leśnych. Są także stosowane do oczyszczania i uporządkowania nieużytków przeznaczonych pod inwestycję i wymagających rewitalizacji.

System tnący – wydajny i skuteczny

Szerokość robocza karczownic rotacyjnych Orec wynosi 50 cm w FL500BC i 70 cm w SH71H (W). Jest to jeden z parametrów maszyn, który powinien być dostosowany do warunków użytkowania, zwłaszcza w kontekście wielkości powierzchni.

Podstawowym elementem tnącym karczownic rotacyjnych jest pojedynczy nóż rotacyjny z hartowanej stali, który w praktyce jest prawie niezniszczalny. Każda z maszyn jest natomiast wyposażona w 2 wymienne, opcjonalne zestawy noży napędzane mocnym pasem klinowym:

  • nóż do koszenia wysokich zarośli i traw z jednoczesnym rozdrabnianiem oraz
  • nóż do karczowania trzcin, odrostów roślinnych i pni o niewielkim przekroju. Noże można ustawić na wybranej wysokości w skali 2 – 8 cm w przypadku FL500BC i 5-10 cm w SH71H(W).
  • System tnący może też być wzbogacony w dodatkowy półpierścień mulczujący przeznaczony do bardziej dokładnego rozdrabniania pokosu.
  • Opcjonalnie, maszyny mogą być również wyposażone w ostrze do karczowania pni o niewielkim przekroju, odrostów roślinnych i trzcin.

 


Niezawodne silniki Honda

Kosiarko-karczownice FL500BC i SH71H (W) są wyposażone w znakomite i znane z niezawodności silniki Honda z serii GXV - GXV160 (5,5 KM) w FL500BC i GXV340 (11 KM) w większej maszynie rotacyjnej. Są to silniki czterosuwowe w technologii OHV z wałem pionowym, chłodzone powietrzem. Najwyższa jakość podzespołów i produkcji według wyśrubowanych japońskich standardów gwarantuje sinikom wieloletnią wytrzymałość i niezawodność. Wyróżniają się najwyższą mocą osiągniętą z pojemności sinika oraz najniższym zużyciem paliwa w tej klasie silników. Dzięki systemowi automatycznej dekompresji są także niezawodne w uruchamianiu. Silniki te, zgodnie z normami przyjętymi przez Koncern Honda, są przyjazne dla środowiska – w sposób ponad normatywny spełniają wszystkie światowe normy emisji spalin i głośności.Stabilność

Obydwie maszyny są wyposażone w kołowy układ jezdny. Dzięki zastosowaniu blokady dyferencjału i kół o szerokim polu bieżnika, obydwie maszyny są stabilne i wyróżniają się doskonałą przyczepnością do podłoża. W efekcie sprawdzają się na nierównym terenie, na grząskim lub nieutwardzonym podłożu.

Wyjątkowość FL500BC

Wyróżnikiem tej maszyny jest regulowany napęd, który w istotny sposób usprawnia pracę, zwłaszcza podczas koszenia i karczowania dużych powierzchni.

 

  FL500BC SH71H (W)
Szerokość robocza 50 cm 70 cm
Silnik Honda GXV160 (5,5 KM) Honda GXV340 (11 KM)
System tnący Pojedynczy nóź rotacyjny wykonany z hartowanej stali
Układ jezdny Koła o dużym polu bieżnika
Przekładnia Mechaniczna, dyferencjał z blokadą
Napęd Regulowany  
Rodzaj paliwa Benzyna bezołowiowa
Pojemność zbiornika paliwa 1,4 l 1,8 l
Wysokość koszenia 2 – 8 cm 5 – 10 cm
Prędkość noża 2268 obr/min 2351 obr/min
Skrzynia biegów 3 do przodu / 1 wsteczny
Prędkość jazdy - przód 1 - 1,5 / 2 - 2,5 / 3 - 4,0 km/h 1 - 1,59 / 2 - 2,39 / 3 - 3,58 km/h
Prędkość jazdy - tył 1R -1,7 km/h 1R - 1,59 km/h
Rama ZE STALI SPAWANEJ I TŁOCZONEJ
Wymiary 155 x 58 x 97 cm 203 x 81 x 10 cm
Waga 68 kg 120 kg

OREC NA ŚWIECIE

Katalog OREC

S5 Box