Aktualności

Karczownice bijakowe Orec przeznaczone są do koszenia, karczowania i rozdrabniania gęstych, wysokich traw, krzewów, a nawet pni drzew o niewielkiej średnicy. W naszej ofercie znajdują się 3 maszyny bijakowe, w tym jedna z gąsienicowym układem jezdnym (triangle crawler) - HRC673H. Dwie pozostałe karczownice - HR672H i HR812H są wyposażone w kołowy układ jezdny. 

Są to maszyny, których system tnący zbudowany jest z bębna z uchylnymi ostrzami w kształcie litery „Y”: 38 ostrzy w HR672H i HRC673H (szer. robocza 65 cm) oraz 46 – w HR812H (szer. robocza 80 cm). Wiele z nich już pracuje na polskim terytorium, stąd możliwe jest powołanie się na opinie użytkowników, którzy mają też doświadczenie z innymi podobnymi maszynami. Porównanie z podobnymi maszynami dostępnymi na rynku dotyczy żywotności i trwałości, funkcjonalności, wybranych rozwiązań technicznych.Trwałość i wydłużona żywotność – znawcy tematu podkreślają, że na podobnych maszynach widać ślady zużycia po 2-3 latach pracy. Nie dotyczy to karczownic Orec, które zyskują opinię maszyn nie do zdarcia. Po kilkuletniej eksploatacji, zwłaszcza intensywnej i w trudnych warunkach terenowych, widoczne są zewnętrze oznaki zużycia, ale każda z tych maszyn nadal funkcjonuje z taką samą wydajnością i jakością. Warto tu zaznaczyć, że maszyny te są produkowane w 100% w Japonii i każda z nich przechodzi bardzo dokładną kontrolę jakości, by zgodnie z założeniem, służyć użytkownikom przez wiele lat.Funkcjonalna elastyczność konstrukcji – konstrukcja karczownic bijakowych Orec jest przykładem na to jak przemyślana konstrukcja maszyny wpływa na jej funkcjonalność i szeroki zakres zastosowania. Wyróżnikiem karczownic bijakowych Orec, zwłaszcza maszyny HRC673H na gąsienicach, jest elastyczne mocowanie agregatu tnącego do korpusu umożliwiające łatwy wjazd pod górę na progu pochyłości. Wspomaga także skuteczność ścięcia pnia krzewu, ponieważ w takich przypadkach korpus maszyny stabilnie stoi na podłożu, zaś agregat tnący z góry atakuje krzewy czy kępy gęstych zarośli. W innych podobnych maszynach o sztywnej konstrukcji, przednie koła zderzają się z każdym wzniesieniem, które często jest przeszkodą nie do pokonania. Agregat tnący karczownic Orec gładko wjeżdża na każdy stok.

Filtr wstępny w HR672H – karczownica jest wyposażona w filtr wstępny przed wentylatorem, który dodatkowo chroni silnik przed przegrzaniem i chroni filtr przed nadmiernym zapyleniem. Jednym słowem filtr wstępny zdecydowanie wydłuża żywotność silnika i filtra.

W tej grupie maszyn warto zwrócić uwagę na HRC673H (szer. koszenia 65 cm) wyposażoną w niezawodny silnik Honda o mocy 9 KM wykonany w specjalny sposób zapewniający maszynie pracę na pochyłych terenach, w skrzynię biegów (3 biegi do przodu / 1 bieg do tyłu), gąsienicowy układ jezdny, tzw. triangle crawler, zwiększający przyczepność maszyny do podłoża oraz wygodną kierownicę regulowaną w 2 płaszczyznach. Obecnie maszyna ta jest dostępna z dodatkowym opcjonalnym udogodnieniem jakim jest podest operatora. Metalowy podest, łatwy w montażu/demontażu, zwiększa komfort pracy, wpływa na zminimalizowanie czasu pracy i ułatwia koszenie na terenach podmokłych, zapewniając operatorowi pokonanie trudnego terenu suchą stopą. Nie bez znaczenia jest również fakt, że operator stojący na podeście ma lepsze, szersze pole widzenia obszaru pracy.

Chcecie sprawdzić unikalność rozwiązań karczownic bijakowych Orec? Zapraszamy do Autoryzowanych Centrów Orec! Dane kontaktowe wg województw.

 

Katalog OREC

S5 Box