Aktualności

Pobocza dróg to furtka bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza dróg gminnych i powiatowych, które często są również ścieżką dla pieszych. Wybujałe zarośla i trawy ponadto ograniczają widoczność, a opadające z drzew liście, zwłaszcza wilgotne, stwarzają zagrożenie poślizgowe. Ze względu na uwarunkowania terenowe – wąska szerokość, zbocza rowów, zanieczyszczenia – do koszenia poboczy dróg potrzebne są niewielkie maszyny o kompaktowej i solidnej zarazem konstrukcji, wyróżniające się wydajnością i łatwym manewrowaniem, a także doskonałą przyczepnością do podłoża w przypadku pracy na terenach o większym stopniu nachylenia.
Do porządkowania i koszenia poboczy dróg rekomendowane są przede wszystkim: karczownice o szerokości roboczej 65 cm, jak bijakowa HRC673H na gąsienicach (triangle crawler), dostępna z podestem dla operatora i HR672H z kołowym układem jezdnym, karczownica rotacyjna SH71H o szerokości roboczej 70 cm czy większa karczownica bijakowa HR812H o szerokości roboczej 80 cm.

Do koszenia miejsc, w których mogą znajdować się butelki, puszki, kamienie itp., rekomendowana jest maszyna traktorowa RM830 o szerokości roboczej 82 cm z napędem 2WD oraz RM982F o szerokości roboczej 97,5 cm z napędem 4WD. Są to maszyny z nisko osadzonym środkiem ciężkości, wyposażone w silniki dużej mocy, przekładnie hydrostatyczne z systemem HST i blokady mechanizmu różnicowego PRO. Ich systemy tnące są odporne na wszelkie przeszkody i sprawdzają się lepiej od ostrzy kosiarek wysięgnikowych.

Zobacz nasze najnowsze nagranie z testowania karczownic Orec


Jeśli szukasz nowej maszyny do koszenia i karczowania wysokich traw czy zarośli, sprawdź parametry techniczne i potencjał karczownic Orec w naszym Skorowidzu Użytkownika OREC - Karczownice Orec – skorowidz użytkownika ułatwiający wybór maszyny. Proponowane przez nas maszyny otrzymały także pozytywną opinię ekspercką w branżowym magazynie „Drogi Gminne i Powiatowe”

Katalog OREC

S5 Box