Aktualności

Badania Kantar przeprowadzone w sierpniu br. potwierdziły rosnącą popularność borówki - 53% Polaków spożywała borówki w dniu poprzedzającym badanie. W sierpniu spożycie borówki wzrosło w stosunku do lipca br. o 22 punkty procentowe i o 8 p.p. wobec lipca 2020 r. W 2020r. borówka została uznana przez dietetyków za najlepszy owoc świata! Przytoczone dane pokazują, że uprawa borówki amerykańskiej staje się coraz bardziej dochodowym biznesem, który warto rozwijać i o który warto dbać.
Sukces plantacji borówki, jaki i innych upraw rzędowych, zależy od wielu czynników, w tym ciężkiej pracy i wsparcia technicznego, które usprawnia zarządzanie plantacją i jej pielęgnację. Sprawdzonym w praktyce wsparciem technicznym są kosiarko-karczownice Orec – RMK 150 i RMK 151, przeznaczone do sprawnego odchwaszczania upraw. Są to japońskie maszyny o kompaktowej konstrukcji, zwrotne i łatwe w manewrowaniu. Czym się wyróżniają? Konstrukcją z ramieniem bocznym zakończonym kołem piankowym, dzięki czemu można regulować szerokość roboczą z 135 do 150 cm i kosić chwasty w sposób bezpieczny dla drogocennych upraw. Wysoka wydajność i skuteczność koszenie jest efektem zastosowania podwójnego systemu tnącego, który jednocześnie kosi i rozdrabnia pokos.

Więcej informacji o rekomendowanych karczownicach można znaleźć w poradniku „Sprawne odchwaszczanie i czyszczenie międzyrzędzi na plantacjach borówki”, natomiast opinię jednego z plantatorów, który jest użytkownikiem RMK 150, można przeczytać w artykule „Sprawne mechaniczne odchwaszczanie młodej plantacji borówek” opublikowanym na portalu jagodnik.pl.


Źródła informacji o konsumpcji borówki:

Katalog OREC

S5 Box