Aktualności

Tegoroczny sezon koszenia rozpoczął się na dobre i miejskie trawniki zaroiły się od pracowników i maszyn. Majowa aura, która przyniosła sporo opadów deszczu, sprzyjała szybkiemu wzrostowi traw, zarośli i łąk. W miejscach, w których z koszeniem nie poradzą sobie zwykłe maszyny ogrodnicze, najlepszym rozwiązaniem są kosiarko-karczownice, m. in. rotacyjne i maszyny bijakowe.
Karczownice bijakowe Orec, produkowane w 100% w Japonii, przeznaczone są do koszenia, karczowania i rozdrabniania gęstych, wysokich traw, krzewów, a nawet pni drzew o niewielkiej średnicy. W naszej ofercie znajdują się 3 maszyny bijakowe, w tym jedna z gąsienicowym układem jezdnym (triangle crawler) - HRC673 H. Dwie pozostałe karczownice HR672H i HR812H to maszyny kołowe.Są to maszyny o konstrukcji ramowej ze stali spawanej i tłoczonej, a ich wspólną cechą jest typ części roboczej czyli bęben z 38 (HRC673 H, HR672 H – szerokość robocza 65 cm) lub 46 (HR812 H – szerokość robocza 80 cm) uchylnymi nożami wraz z możliwością ustawiania wysokości koszenia w zakresie 2 – 11 cm. Są także wyposażone w wygodną kierownicę regulowaną w 2 płaszczyznach (4 pozycje wysokości, 5 pozycji bocznych).Różnią się układem jezdny i mocą silnika - HRC673 H/silnik Honda 9 KM, HR672H/silnik Honda 9KM, HR812H/silnik Honda 11KM, które decydują o wydajności maszyn i zakresie ich zastosowania. W tej grupie karczownic wyróżnia się HRC673 H – maszyna wyposażona w gąsienicowy układ jezdny (triangle crawler) – idealny do pracy na nierównym, podmokłym terenie oraz silnik Honda z pompą do ciągłego podawania oleju, który jest przeznaczony do maszyn pracujących na stromych, wysokich zboczach. Nowością w ofercie jest dodatkowy podest operatora montowany w HRC673 H.Maszyny bijakowe Orec już zyskały uznanie polskich profesjonalistów i są stosowane głównie do porządkowania poboczy dróg, na plantacjach rzędowych, farmach fotowoltaicznych, w sadach i szkółkach leśnych. Doskonale sprawdzają się także na podmokłym podłożu, co potwierdziły nasze testy na dnie podsuszonych stawów hodowli ryb.


Jeśli zatem szukasz niezawodnej karczownicy na ten sezon i wiele kolejnych lat, zapytaj o maszyny Orec w najbliższym Autoryzowanym Centrum Orec.

Zapraszamy także do zgłaszania zainteresowania bezpłatnym pokazem karczownic Orec, podczas którego można osobiście przetestować maszyny w warunkach terenowych. Sprawdź jak wysłać zgłoszenie.

Więcej informacji o systemach tnących karczownic Orec.

Katalog OREC

S5 Box