Aktualności

Potrzebna kosiarko-karczownica do zadań specjalnych? Do szybkiego i wygodnego wykoszenia bardzo wysokich traw, chwastów, krzewów z jednoczesnym rozdrabnianiem? Do bezpiecznego i efektywnego koszenia stromych zboczy? Właśnie do takich zadań przeznaczone są kosiarko-karczownice traktorowe Orec – RM830, RM952, RM982F oraz dwie niezwykłe maszyny z unikalnym, podwójnym systemem tnącym RMK150 i RMK151.Maszyny traktorowe Orec to karczownice o szerokości roboczej od 82 – 97,5 cm, o konstrukcji ramowej ze stali spawanej i tłoczonej, z kołowym układem jezdnym z napędem 2WD i 4WD. Wyposażone w potężne i niezawodne silniki Honda lub Kawasaki, nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami, skrzynie biegów z blokadą mechanizmu różnicowego PRO, w przekładnię hydrostatyczną z systemem HST, pompę hydrauliczną znanej marki motoryzacyjnej KYB (największego w Japonii producenta hydrauliki siłowej i jednego z wiodących na świecie dostawców amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego na pierwszy montaż) i szerokie koła, które zapewniają bezpieczną i sprawną pracę na obszarach o nierównym ukształtowaniu powierzchni oraz zboczach o dużym stopniu nachylenia.RM830 (szer. robocza 82 cm) to maszyna z napędem 2WD na tylną oś i nisko osadzonym środkiem ciężkości, która z łatwością porusza się zarówno po płaskim, nierównym terenie, jak i bezpiecznie pokonuje strome zbocza w górę i dół oraz miejsca błotniste. Wyposażona w wyprofilowany układ tnący o szeroko ustawionych występach służy do koszenia i rozdrabniania wysokich traw – nawet do wysokości 2 m, runa leśnego oraz karczowania bardzo gęstych zarośli, krzewów i mniejszych drzew.

RM952 (szer. robocza 95 cm) to większa karczownica z silnikiem KAWASAKI FS541V o mocy 11,3 kW (15,1 hp) / 3600 rpm (pojemność skokowa 603cm³), dużym zbiornikiem na paliwo (12l) i napędem 2WD. Jest przeznaczona do pracy na nierównym terenie i stromych zboczach.RM982F (szer. robocza 97,5 cm) to jedyna w obecnej ofercie maszyna z napędem 4WD. Wyposażona w silnik Kawasaki FS691V (moc maks. 15,4 kW, zwiększone smarowanie) i szerokie koła z wysokim bieżnikiem jest stosowana do koszenia nasypów wzdłuż autostrad, skarp, górskich łąk, wałów przeciwpowodziowych a nawet stoków narciarskich. Jest niezastąpiona w miejscach, w których w wysokiej trawie mogą się znajdować kamienie, rury, butelki itp., ponieważ jej system tnący jest wyjątkowo odporny na kontakt z przeszkodami (noże kosiarek wysięgnikowych w tych samych warunkach mogą zostać uszkodzone, a ich wymiana na nowe wiąże się z dużymi kosztami).Na szczególną uwagę zasługuje karczownica RMK150 i jej udoskonalona wersja RMK151. Te maszyny wyróżniają się unikalną konstrukcją ze składanym i obrotowym ramieniem bocznym oraz podwójnym systemem tnącym - nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami w jednostce głównej i głowica z nożami stałymi oraz głowica z wymiennymi żyłkami w ramieniu bocznym. Te karczownice są skonstruowane z myślą o pracy na plantacjach rzędowych, farmach fotowoltaicznych, w sadach.

Zapraszamy do bliższego poznania systemów tnących karczownic Orec oraz ich parametrów technicznych – karczownice traktorowe.

Katalog OREC

S5 Box