Aktualności

Energia elektryczna generowana z odnawialnych źródeł energii to bez wątpienia przyszłość warta inwestycji. Jedną z form pozyskiwania prądu są farmy fotowoltaiczne, na które można pozyskać dofinasowanie z pakietów regionalnych, rządowych lub europejskich. Wśród licznych informacji na temat zakładania farmy fotowoltaicznej, rentowności takiego przedsięwzięcia czy administrowania farmą brak jednak jednej, którą warto uwzględnić już przy podejmowaniu decyzji o budowie farmy: o przygotowaniu terenu i bieżącym utrzymaniu farmy polegającym na wykaszaniu traw i zarośli, które siłami natury będą rosnąć na każdym podłożu.
Proponujemy skuteczne rozwiązanie – karczownice traktorowe Orec RM982F 4WD i RM150. Kosiarko-karczownice Orec pomogą już na pierwszym etapie inwestycji w szybkim przygotowaniu terenu farmy pod budowę instalacji fotowoltaicznej – zapewnią sprawne wykarczowanie i rozdrobnienie wysokich traw, bardzo gęstych zarośli, a nawet krzewów i pni drzew o małym przekroju. Rekomendowane karczownice traktorowe pokonają każdy rodzaj nieużytkowanego podłoża niezależnie od ukształtowania terenu. Po zakończeniu instalacji fotowoltaicznej, ta sama maszyna będzie służyć do bieżącego utrzymania terenu, czyli karczowania chwastów stale rosnących pod panelami. Liczba takich zabiegów, które będą musiały być wykonane w ciągu roku i obliczenie kosztów usług koszenia farmy pomoże podjąć decyzję czy opłaca się korzystać z usług zewnętrznych koszenia czy raczej posiadać własną karczownicę, która na dodatek jest łatwa w przechowywaniu dzięki kompaktowej konstrukcji.

Do utrzymania farm położonych na wyrównanej powierzchni rekomendowana jest karczownica RM150, której składane ramię boczne zakończone poziomym kołem piankowym i wyposażone w odrębny system tnący skutecznie dosięgnie zarośla rosnące pod instalacją fotowoltaiczną i nie uszkadzając elementów instalacyjnych. To rozwiązanie konstrukcyjne zostało już docenione przez plantatorów upraw rzędowych, na których właśnie RMK150 jest stosowana bez obaw o uszkodzenie cennych plonów.

Karczownica RM982F z napędem na 4 koła jest natomiast rekomendowana do użytkowania na terenach o nierównej powierzchni, o większym stopniu nachylenia czy na grząskim podłożu.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Centrami Orec, w których nasi specjaliści udzielą szczegółowych informacji. Zapraszamy także do zgłoszenia swojego zainteresowania pokazem testowym maszyn. Zobacz jak łatwo można zamówić bezpłatny pokaz!

Katalog OREC

S5 Box