Aktualności

Zieleń miejska - płuca miejskich przestrzeni - nabiera coraz większego znaczenia dla jakości życia, a mieszkańcy doceniają każdy centymetr zadbanego zielonego terenu. Jednym z elementów tej przestrzeni są trawniki i łąki kwietne, które nie tylko pełnią funkcję estetyczną, a również produkują tlen, tłumią hałas i stabilizują temperaturę powietrza. Aby trawniki i łąki spełniały swoją ekologiczną funkcję, powinny być okresowo koszone, bo dzięki temu lepiej się rozkrzewiają i stają się silniejsze, bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Uwarunkowania miejskich terenów zielonych ograniczają wybór odpowiednich maszyn, które powinny mieć kompaktową konstrukcję, powinny być ciche, trwałe, łatwe w obsłudze i serwisowaniu, a ich część tnąca powinna być dostosowana do wysokości traw i zarośli, ich gęstości, a także bardzo odporna na kryjące się w trawie butelki, puszki, kawałki gałęzi. Wszystkie te wymagania spełniają karczownice Orec.Jedną z zalet karczownic Orec jest właśnie kompaktowa konstrukcja zapewniająca zwrotne poruszanie się po trawnikach i kwietnych łąkach każdego formatu. Kluczową ich zaletą są systemy tnące. Ostrza tych japońskich maszyn wykonane są z japońską precyzją, dzięki japońskiej jakości znane są z wyjątkowej odporności na nieustanny kontakt z różnego rodzaju przeszkodami napotykanymi na karczowanym terenie, np. kosiarko-karczownica traktorowa RM982F (szer. robocza 97,5 cm, 4WD), wykorzystywana też do utrzymania porządku na poboczach dróg, jest rekomendowana do koszenia wysokich, gęstych zarośli w miejscach, gdzie w wysokiej trawie mogą znajdować się kamienie, rury, butelki, puszki itp.. W praktyce maszyna ta sprawdza się lepiej od kosiarek wysięgnikowych, których noże w tych samych warunkach mogą zostać uszkodzone, a ich wymiana na nowe wiąże się z dużymi kosztami.

Do koszenia wysokich i bardzo wysokich traw na terenach o mniejszej powierzchni rekomendowane są karczownice rotacyjne. SH71H (W) (szer. robocza 70 cm), której nóż rotacyjny może być zastąpiony, wedle potrzeb, nożem do mulczowania, a opcjonalnie system tnący może też być wzbogacony w dodatkowy półpierścień mulczujący przeznaczony do dokładnego rozdrabniania pokosu. Natomiast Orec FL500BC to mała maszyna (szer. robocza 50 cm), której moc zazwyczaj zaskakuje i w efekcie jest na tyle poszukiwaną maszyną, że dostępna jest nie tylko w Autoryzowanych Centrach Orec, ale i w całej naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży www.mojahonda.pl ! Jej wymienne noże służą kolejno do koszenia i rozdrabniania pokosu, i jest wyjątkowo skuteczna w sprawnym koszeniu wysokich traw położonych pod ciężarem obfitych opadów deszczu.

Chcesz lepiej poznać karczownice Orec? Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy, po wysłuchaniu Waszych potrzeb, doradzą odpowiednią karczownicę.

Katalog OREC

S5 Box