Porady

Karczownice Orec reprezentują grupę profesjonalnych maszyn, których rozwiązania techniczne zastosowane w konstrukcji, są dostosowane do różnych uwarunkowań terenowych. Cel pozostaje zawsze ten sam: skuteczność, wysoka wydajność, wygoda i bezpieczeństwo użytkownika. Zastosowane w nich rozwiązania - typ układu jezdnego i rodzaj napędu, obok systemu tnącego określają stopień przyczepności do podłoża i łatwość manewrowania, i tym samym wskazują zakres zastosowań danej maszyny.
Układ jezdny

Karczownice Orec dostępne w naszej ofercie – rotacyjne, bijakowe i traktorowe - to maszyny wyposażone w blokadę mechanizmu różnicowego i skrzynie biegów (3 biegi w przód/1 w tył w karczownicach rotacyjnych i bijakowych). W większości są to maszyny kołowe, których szerokie koła z wysokim bieżnikiem zapewniają stabilność i bezpieczne poruszanie się po terenie o różnym ukształtowaniu, a także na nieutwardzonym podłożu.Wyjątek stanowi karczownica bijakowa HRC673H - jedyna aktualnie dostępna maszyna z gąsienicowym układem bieżnym. Wyposażona jest w tzw. triangle crawler, który zwiększa przyczepność maszyny do podłoża, zapewnia maszynie stabilność i łatwe pokonywanie nieutwardzonego, a wręcz błotnistego podłoża. Dodatkowo, część napędowa HRC673H jest wyposażona w automatyczną blokadę toru jazdy, która eliminuje ślizganie się maszyny, zaś blokada pojedynczego toru jazdy ułatwia sterowanie. Dzięki tym rozwiązaniom maszyna jest dedykowana do pracy na terenach o dużym kącie nachylenia oraz po podłożu o małej nośności. Te właściwości maszyny zostały bardzo dokładnie przetestowane podczas pokazu zorganizowanego na podmokłym terenie częściowo osuszonego stawu rybnego, gdzie bez trudu pokonywała strome brzegi stawu i grząskie podłoże.Napęd

Do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach, niezależnie od stopnia nachylenia terenu, przeznaczone są karczownice traktorowe Orec z napędem na tylną oś RM830, RM952, a przede wszystkim RM982F z napędem 4WD. Są to zwrotne maszyny z nisko osadzonym środkiem ciężkości, posiadające przekładnię hydrostatyczną z blokadą mechanizmu różnicowego z systemem HST oraz pompę hydrauliczną znanej marki motoryzacyjnej KYB, co zapewnia płynną zmianę biegów. Dzięki tym rozwiązaniom karczownica jest stosowana do koszenia nasypów wzdłuż autostrad, skarp, górskich łąk, wałów przeciwpowodziowych, a nawet stoków narciarskich.

Jeśli chcesz osobiście sprawdzić moc wybranej karczownicy Orec, przetestować jej zwrotność, przyczepność do podłoża i wydajność koszenia – zgłoś zainteresowanie bezpłatnym pokazem do Adama Olendra, Menadżera Produktu Karczownice OREC w Aries Power Equipment, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 509 401 938. Zorganizujemy pokaz i przyjedziemy do Ciebie z wybranymi karczownicami w ustalonym terminie.

OREC NA ŚWIECIE

Katalog OREC

S5 Box