Aktualności

Koszenie poboczy dróg wpisuje się w zagadnienie dobrej widoczności dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz w bezpieczeństwo na drogach. Pominięte w koszeniu nawet najmniejsze fragmenty poboczy, ale znajdujące się w kluczowych dla widoczności miejscach, stwarzają zagrożenie. Temat jest stale aktualny, ponieważ nieustannie przybywa pojazdów i użytkowników ruchu drogowego. Profesjonalistom, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie porządku na poboczach dróg proponujemy kosiarko-karczownice Orec – maszyny niezawodne, zwinne, o trwałej konstrukcji ramowej, łatwe w obsłudze, rentowne w eksploatacji.
Najpopularniejszym rozwiązaniem jest kosiarka traktorowa z napędem 4WD Orec RM982F. Podstawą tej rekomendacji są przede wszystkim ostrza maszyny - odporne na kontakt z przeszkodami, jak butelki, puszki, rury, i które również rozdrabniają wykarczowaną roślinność. Noże RM982F sprawdzają się w takich warunkach lepiej od noży kosiarek wysięgnikowych, których wymiana na nowe pociąga dodatkowe koszty. Maszyna ta jest przeznaczona do pracy w trudnych warunkach, a wysoki stopień wydajności zapewniają jej silnik Kawasaki FS691V (moc maks. 15,4 kW, zwiększone smarowanie), przekładnia z blokadą dyferencjału, przekładnia hydrostatyczna z systemem HST zapewniająca płynną zmianę biegów, pompa hydrauliczna KYB, szerokie koła z wysokim bieżnikiem.Do koszenia wysokich i gęstych zarośli na terenach o większym nachyleniu służą także karczownice bijakowe HRC673H (szer. robocza 65 cm) oraz HRC813 (szer. robocza 80 cm) z gąsienicowym układem jezdnym typu Triangle Crawler, silnikami Honda o mocy, kolejno: 9 i 11 KM. Dodatkowo, część napędowa posiada automatyczną blokadę toru jazdy, która zapobiega ślizganiu się gąsienic oraz blokadę pojedynczego toru jazdy ułatwiającą sterowanie.  Proponowane maszyny bijakowe wyróżniają się także funkcjonalną elastycznością konstrukcji, co oznacza, że mocowanie agregatu tnącego do korpusu umożliwia łatwy wjazd pod górę na progu pochyłości. Dodatkowo można w tych karczownicach zamontować podest, który umożliwia operatorowi jazdę z tyłu maszyny.Do koszenia większych powierzchni stosuje się również karczownicę bijakową HR812H o szerokości roboczej 80 cm.

Wszystkich zainteresowanych potencjałem karczownic Orec zapraszamy do naszego praktycznego „Skorowidza użytkownika”, w którym wyjaśniamy parametry techniczne i potencjał użytkowy maszyn Orec. Zapraszamy także do bezpośredniego kontaktu z najbliższym Autoryzowanym Centrum Orec, w którym nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą trafny wybór.

Katalog OREC

S5 Box