Aktualności

Od 2022 roku w naszej ofercie dostępne są dwie karczownice traktorowe wyróżniające się na rynku unikalną konstrukcją z ruchomym ramieniem bocznym wyposażonym w element tnący. Maszyna RMK151 jest wyposażona w 1 ramię boczne, natomiast RM60 W – w 2 ramiona.Obydwie maszyny mają wiele wspólnych parametrów technicznych, jak solidna i lekka zarazem konstrukcja ramowa, dwucylindrowy silnik spalinowy na benzynę KAWASAKI (różne modele), duży zbiornik paliwa, przekładnia hydrostatyczna (HST), skrzynia biegów z blokadą mechanizmu różnicowego, hamulec parkingowy. Różnią się natomiast szerokością koszenia i systemem tnącym, co w konsekwencji wpływa na zakres zastosowania tych karczownic.

Karczownica RMK151 z 1 ramieniem bocznym ma 2 szerokości koszenia w zakresie 135-150cm i podwójny system tnący (w agregacie głównym i w ramieniu). Stosowana jest do mechanicznego odchwaszczania upraw rzędowych o odpowiednio szerokich międzyrzędziach, np. plantacje borówki amerykańskiej czy winnice. Są idealną maszyną do szybkiego skoszenia terenu farmy fotowoltaicznej i pasów rozdziału na autostradach.

Natomiast karczownica RM60 W – nowość tego sezonu – to maszyna stworzona dla producentów warzyw i owoców. Wyposażona w 2 ruchome ramiona boczne, oferuje 3 szerokości koszenia w zakresie 70 - 115 cm oraz potrójny układ tnący składający się z 2 głowic z wahliwymi nożami ze stali w jednostce głównej oraz z głowicy z wahliwymi nożami z tworzywa w każdym ramieniu. Jest przeznaczona do koszenia i mechanicznego odchwaszczania upraw rzędowych w tunelach i szklarniach wielkopowierzchniowych. Jej parametry umożliwiają intensyfikację upraw poprzez zmniejszenie szerokości międzyrzędzi.

Chcąc ułatwić Państwu wybór maszyny dostosowany do potrzeb, opracowaliśmy zestawienie techniczne obydwu maszyn – Zobacz zestawienie RMK151 i RM60 W.

Katalog OREC

S5 Box