Aktualności

Jednym z wyzwań dla zarządców farm fotowoltaicznych jest utrzymanie w ryzach zieleni, która w sezonie wegetacyjnym obrasta instalacje. Do największych wyzwań w koszeniu traw i zarośli jest rozległy teren, często o różnorodnym ukształtowaniu, na którym też często pojawiają się zastoiny wodne, wysokość zarośli oraz specyfika konstrukcji instalacji, do której musi być dostosowana maszyna. Proponujemy niezwodne rozwiązanie - wybrane karczownice Orec, które dzięki kompaktowej konstrukcji i dodatkowym udogodnieniom zapewniają łatwe wykoszenie niepożądanej roślinności na każdym terenie i bezpiecznie dla instalacji.RMK150 i nowsza wersja maszyny RMK151. Jest to zwinna maszyna traktorowa wyposażona w rozkładane ramię boczne z uchylną końcówką w formie poziomego koła piankowego. Konstrukcja z ramieniem bocznym zwiększa zasięg koszenia z 135 do 150 cm. Maszyna posiada 2 elementy tnące: pod korpusem oraz w ramieniu bocznym. Część robocza ramienia bocznego kosi rośliny wokół i pod instalacją w sposób bezpieczny dla elementów instalacyjnych. Jej unikalna konstrukcja jest doceniona przez plantatorów upraw rzędowych, gdzie owoce borówki, malin, porzeczek czy winorośli są równie cenne jak instalacja farmy fotowoltaicznej. Karczownica RMK151 jest rekomendowana do pracy na terenach o wyrównanym ukształtowaniu.


Zobacz jak pracuje karczownica Orec RMK150 na farmie fotowoltaicznej


W przypadku terenów o urozmaiconym ukształtowaniu, na obszarach o większym stopniu nachylenia czy na grząskim podłożu rekomendowana jest karczownica RM982F z napędem 4WD. Jest to wytrzymała i zwrotna maszyna o kompaktowej (szer. robocza 97,5 cm) konstrukcji opartej na ramie, z nisko osadzonym środkiem ciężkości. Jej system tnący stanowi nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami wykonanymi ze specjalnie hartowanej stali i wyjątkowo odpornymi na kontakt z przeszkodami. Ostrza i jakość części roboczej jest dostosowany do koszenia bardzo wysokich traw, karczowania zarośli, krzewów i drzew o niewielkim przekroju pnia.

Zapraszamy do kontaktu z Autoryzowanymi Centrami Orec, gdzie można maszyny obejrzeć i poradzić się eksperta w kwestii wyboru właściwego modelu maszyny Orec.

Katalog OREC

S5 Box