Aktualności

Pierwszym etapem przygotowania gruntów pod inwestycję budowlaną jest oczyszczenie terenu, w tym usunięcie warstwy roślinnej czyli skoszenie traw i wykarczowanie zbędnej roślinności. Dopiero po tych pracach można przystąpić do wyrównania działki oraz właściwych prac ziemnych. Planując wyczyszczenie terenu z warstwy roślinnej warto rozważyć zastosowanie karczownicy Orec – modelu dostosowanego do warunków terenowych.
Do tego rodzaju ciężki prac ziemnych przeznaczone są karczownice traktorowe Orec, a przede wszystkim RM830 z napędem 2WD na tylną oś i RM982F z napędem 4WD – zwrotne maszyny o solidnej, kompaktowej konstrukcji, szerokości roboczej 83 cm i 97,5 cm, wyposażone w niezawodne silniki (RM830 - silnik Honda o mocy maks. 13 KM, RM982F - silnik Kawasaki FS691V o mocy maks. 15,4 kW), przekładnie hydrostatyczną z systemem HST, blokadę mechanizmu różnicowego PRO i wyprofilowany układ tnący o szeroko ustawionych występach. Obydwie maszyny posiadają wyjątkowo skuteczny i efektywny system tnący – odporny na kontakt na różne przeszkody znajdujące się na opuszczonych działkach, jak butelki, puszki, rury, i który również rozdrabnia wykarczowaną roślinność.

Są to maszyny o bardzo solidnej konstrukcji i wyposażone w bezkonkurencyjne rozwiązania (m. in, zabezpieczenie drążków kierowniczych, metalowe czujniki, prawie niezniszczalny system tnący, zderzak tylny, fotel z amortyzacją). Poznaj unikalne rozwiązania karczownic Orec.

Jeśli planujesz odświeżyć swój park maszynowy i jesteś ciekaw nowych na polskim rynku maszyn,

Katalog OREC

S5 Box