Aktualności

Dwa ramiona boczne! Ruchome, uchylne w kontakcie z przeszkodą. 3 elementy tnące! 3 szerokości koszenia! To główne zalety najnowszej karczownicy Orec RM60 W, która już jest dostępna w naszej ofercie. Premiera tej maszyny o innowacyjnej i unikalnej konstrukcji odbyła się podczas tegorocznej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Zainteresowanie, jakim maszyna się cieszyła wśród producentów owoców i warzyw oraz ogrom zamówionych na stoisku pokazów maszyny w terenie potwierdza, że to rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę. Maszyna zapewnia oszczędność czasu, pracy i kosztów oraz wspiera doskonalenie jakości plonów.

RM60 W, produkowana w Japonii w całości, to mniejsza i „dwuskrzydłowa” wersja RMK151/RMK150. Na plantacji owoców, warzyw, na terenie szkółek, itp. zastępuje pracę kilku osób (lepsza organizacja pracy), koszenie zarośli wykaszarkami spalinowymi (mniejsza emisja spalin), a precyzyjne mechaniczne odchwaszczanie w jej wykonaniu ogranicza lub eliminuje stosowanie chemicznych środków chwastobójczych.Jest to samojezdna karczownica o kompaktowej konstrukcji ramowej, która zabezpiecza drążki kierownicze, łączniki, silnik i inne elementy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu maszyna zapewnia użytkownikom niezawodność przez wiele lat intensywnej eksploatacji. Jej rozmiary, a przede wszystkim 3 szerokości koszenia, są przeznaczone do wygodnego przejazdu w wąskich przestrzeniach międzyrzędzi upraw pod osłonami - w tunelach, szklarniach, i upraw odkrytych. Natomiast lekkość maszyny oraz szerokie koła nie tworzą kolein.

Trzyczęściowy system tnący jest dostosowany do koszenia traw i mechanicznego odchwaszczania międzyrzędzi w sposób bezpieczny dla upraw, zwłaszcza w przypadku rozbudowanych i obsypanych owocami krzewów, ponieważ wąska maszyna nie strąca cennych plonów, zaś agregat tnący pod korpusem oraz 2 głowice z uchylnymi nożami ruchomych ramion precyzyjnie wykaszają rośliny przeszkadzające uprawom. Karczownica Orec RM60 W jest również wyposażona w przedni zderzak w kształcie pługa oraz osłony kół zapobiegające wkręcaniu się roślin w koła, ale i w silnik na benzynę Kawasaki FS541V-EG82, przekładnię hydrostatyczną, skrzynię biegów z blokadą mechanizmu różnicowego, zbiornika na paliwo o pojemności aż 14 l i praktyczny hamulec parkingowy.

Chcesz przetestować naszą nowość tego sezonu RM60 W? Wystarczy zgłosić nam zainteresowanie taką prezentacją. Pokaz jest bezpłatny, bez zobowiązań i zorganizujemy go na Twoim terenie. Z pokazami wystartujemy wiosną.

Zgłoszenie prosimy przekazać telefonicznie lub mailowo do:

  • Adama Olendra, Menadżera Produktu Karczownice Orec w Aries Power Equipment:
    tel. kom. 509 401 938, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lub najbliższego Autoryzowanego Centrum Orec 

Katalog OREC

S5 Box