Aktualności

W sobotnie popołudnie 6 listopada br. zakończyły się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2021. Wszystkim licznym gościom bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszych stoisk, za zainteresowanie karczownicami Orec, kosiarkami ZeroSkręt Walker oraz maszynami i urządzeniami Honda znajdującymi się na ekspozycji oraz za wszystkie fachowe pytania, dzięki którym mogliśmy od razu zaproponować właściwe rozwiązania.
Tegoroczną edycję Gardenii uznajemy za nader udaną. Otrzymaliśmy dwa Złote Medale MTP dla super kosy Honda UMK 450E XEET z silnikiem 4-suwowym o mocy maks. 2 KM przeznaczonej dla profesjonalistów oraz dla pompy WA BEST ONE VOX MA z rodziny zatapialnych pomp elektrycznych z nierdzewnej stali Aries Pump. Z przyjemnością odebraliśmy także wyróżnienie Acanthus Aureus za najlepsze i designerskie stoisko odzwierciedlające strategię marketingową firmy. Te najbardziej prestiżowe w branży ogrodniczej nagrody i jedne z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce, jednocześnie potwierdzają wiarygodność i ważną pozycję rynkową Aries Power Equipment jako dostawcy najlepszej jakości maszyn na polski rynek.Jednak największą dla nas nagrodą na Gardenii 2021 były osoby odwiedzające nasze stoiska, na których pokazaliśmy park maszynowy przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów: pełne spectrum oferty japońskich kosiarko-karczownic Orec oraz kosiarki ZeroSkręt amerykańskiego producenta Walker, które poszerzą naszą ofertę w przyszłym roku.

Największym zainteresowaniem cieszyły się karczownice Orec - rotacyjne, bijakowe i traktorowe, których niektóre rozwiązania techniczne są wręcz bezkonkurencyjne na rynku. Ich potencjał przyciągał uwagę plantatorów upraw rzędowych, sadowników i szkółkarzy, którzy już na stoisku potwierdzili swoje zgłoszenia na pokazy testowe w terenie„Ogromne zainteresowanie karczownicami Orec potwierdza, że są to maszyny precyzyjnie odpowiadające potrzebom plantatorów upraw rzędowych, sadowników, szkółkarzy oraz firmom świadczącym usługi w zakresie koszenia traw na terenach o trudnym ukształtowaniu, często nieosiągalnych dla zwykłych kosiarek. Jednocześnie są to maszyny, które oferują wręcz bezkonkurencyjną funkcjonalność, ponieważ każda z maszyn posiada unikalne na rynku innowacje konstrukcyjne. Odwiedzający nas profesjonaliści zgłaszali bardzo konkretne potrzeby czy problemy, z którymi borykają się w życiu zawodowym, a my od razu mogliśmy zaproponować im praktyczne rozwiązania. Na przykład karczownica rotacyjna FL500BC jest jedyną na rynku tak małą maszyną oferującą dużą szybkość i regulowany napęd.

Karczownica bijakowa HRC673 H na gąsienicach ma elastyczne połączenie agregatu tnącego z korpusem, dzięki czemu maszyna bez problemu wjeżdża na strome zbocza, a stabilność konstrukcji umożliwia zamontowanie podestu dla operatora, który ułatwia pracę zwłaszcza na terenie o dużej powierzchni czy na podmokłym podłożu. Karczownice traktorowe, przeznaczone do pracy na większych obszarach, na których muszą zmierzyć się z krzewami i różnego rodzaju twardymi przeszkodami, mają solidnie zabezpieczone drążki kierownicze chronione przez konstrukcję ramową, a to właśnie stanowi jeden ze słabych punktów konstrukcji innych podobnych maszyn dostępnych na rynku.”
– powiedział Adam Olender, Menadżer Produktu „Maszyny Orec i Walker”.Królową stoiska była najnowsza karczownica traktorowa RMK151 – udoskonalona wersja RMK150, której unikalna konstrukcja z bocznym ramieniem i podwójnym systemem tnącym jest strzałem w dziesiątkę dla plantatorów borówki amerykańskiej, sadowników, plantatorów winnic, szkółkarzy czy firm odpowiedzialnych za koszenie chwastów na farmach fotowoltaicznych.„Na Gardenii pokazaliśmy też karczownicę Orec RM60, która będzie dostępna w naszej ofercie w 2022 roku i już wiemy, że jej unikalne rozwiązania znajdą licznych użytkowników.” – dodaje Adam Olender.

Dziękujemy wszystkim zwiedzającym Targi za odwiedzenie naszego stoiska, za ciekawe i owocne rozmowy, i zapraszamy do kontaktu z nami oraz naszymi lokalnymi Autoryzowanymi Centrami Orec! Do zobaczenia, do usłyszenia wkrótce!

Katalog OREC

S5 Box