Aktualności

Kwiecień i budząca się do życia roślinność jest dobrą okazją do sprawdzenia posiadanej kosiarki lub kosiarek, i odpowiedzenia sobie na pytanie czy maszyna spełnia oczekiwania, czy jest rentowna w eksploatacji. Nie każda bowiem kosiarka poradzi sobie z koszeniem wysokich roślin, z pozoru wiotkich, ale w gęstej masie stawiających zdecydowany opór możliwościom maszyny nieprzystosowanej do takiego zadania. Trafnym wyborem będą karczownice rotacyjne o lekkiej i solidnej zarazem konstrukcji ramowej FL500BC oraz SH71H (W) wyposażone w unikalny system tnący wykonany z hartowanej stali. Wielkość powierzchni koszenia czy gęstość zarośli nie ma znaczenia – obydwie karczownice, o szerokości kolejno 50 i 70 cm, zostały skonstruowane w celu koszenia wysokich traw, suchych i położonych pod ciężarem deszczu, na terenach miejskiej zieleni, na poboczach dróg, w rowach, w sadach, winnicach, szkółkach leśnych. Idealnie sprawdzają się też na nieużytkach wymagających rewitalizacji przed rozpoczęciem nowej inwestycji.

Obydwie karczownice są wyposażone w silniki Honda o mocy 5,5 KM - FL500BC i 11 KM - SH71H (W) oraz w 2 wymienne, opcjonalne zestawy noży napędzane mocnym pasem klinowym – nóż do koszenia wysokich zarośli i traw z jednoczesnym rozdrabnianiem oraz nóż do karczowania trzcin, odrostów roślinnych i pni o niewielkim przekroju. System tnący może też być wzbogacony w dodatkowy półpierścień mulczujący przeznaczony do bardziej dokładnego rozdrabniania pokosu.

Kolejną ich zaletą jest jakość jazdy, stabilność i zwrotność. Karczownice wyposażone w koła o dużym polu bieżnika, blokadę mechanizmu różnicowego, skrzynię biegów z 3 biegami do przodu i 1 biegiem wstecznym oraz regulowaną kierownicę zapewniają operatorom wygodę i łatwość manewrowania w terenie, co w połączeniu z niezawodnością silnika i wysoką wydajnością owocuje dokładnym wykarczowaniem terenu w krótkim czasie.

Obydwie karczownice są dostępne w Autoryzowanych Centrach Orec, a karczownica FL500BC, ze względu na zainteresowanie kupujących, także w całej naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży

Katalog OREC

S5 Box