Aktualności

Sytuacja epidemiczna związana z COVID-19 spowodowała wzmożony popyt na grunty pod działki rekreacyjno-budowlane, rekreacyjne działki niezabudowane, działki rolne i leśne jako miejsca spędzania wolnego czasu i wakacji z zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego. Przygotowanie wielu z nich do odpowiedniego stanu wymaga przeprowadzenia mechanicznych prac porządkowych, polegających głównie na oczyszczeniu ich z krzaków, zarośli, chwastów i wysokich traw.
Do tego typu prac idealnym pod każdym względem rozwiązaniem jest zastosowanie karczownicy bijakowej - HRC673H z gąsienicowym układem jezdnym lub kołowej HR672H. Są one wyposażone w niezawodne silniki Honda GX 270 (moc maks. 9 KM) z pompą do ciągłego podawania oleju, w skrzynię biegów z blokadą mechanizmu różnicowego i w wyjątkowo skuteczną część tnącą, przystosowane do pracy i łatwego poruszania się po nierównym terenie oraz w trudnych warunkach.


 
Obydwie maszyny mają praktyczną, kompaktową konstrukcję niewielkich rozmiarów z częścią roboczą o szerokości 65 cm. Te parametry wraz z unikalnie wydajną częścią tnącą – bębnem o 38 uchylnych ostrzach wykonanych z hartowanej stali, są stworzone do karczowania bardzo wysokich traw, zarośli o grubych łodygach i krzewów. Praktyczną zaletą części tnącej, oprócz regulacji wysokości karczowania w zakresie 2 – 11 cm, jest jednoczesne rozdrabnianie pokosu, który może być pozostawiony na powierzchni i przemieszany z ziemią lub sprawnie uprzątnięty.

Na nierównym, podmokłym terenie najlepiej sprawdza się karczownica HRC673H wyposażona w triangle crawler – gąsienice zapewniające bezpieczną przyczepność do podłoża i stabilność na wszelkich pochyłościach, a także łatwe pokonywanie podmokłego jesienią i wiosną terenu. Przyczepność do podłoża zwiększa dodatkowo automatyczna blokada toru jazdy, natomiast blokada pojedynczego toru jazdy i kierownica regulowana w 2 płaszczyznach zapewniają łatwe manewrowanie maszyną.Podobną konstrukcję ramową ze stali spawanej i tłoczonej posiada karczownica HR672H wyposażona w kołowy układ jezdny, który predestynuje maszynę do eksploatacji na bardziej wyrównanej nawierzchni. Dzięki skrzyni z trzema biegami w przód (1-0,94, 2-1,96 i 3-3,45 km/h) i jednym w tył (do 0,94 km/h) oraz ergonomicznej kierownicy (regulacja pion/poziom), maszyna jest zwinna i łatwa w manewrowaniu.

Karczownice HRC673 H i RH672 H można osobiście przetestować na specjalnych pokazach. Zainteresowanych pokazem prosimy o kontakt z Adamem Olendrem, Menadżerem Produktu Karczownice OREC w Aries Power Equipment, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 509 401 938

Katalog OREC

S5 Box