Aktualności

Odchwaszczanie plantacji borówki amerykańskiej, zwłaszcza młodej, jest jednym z ważniejszych zadań plantatora, które wpływa na jakość plonów. Odchwaszczanie jest wykonywane systematycznie i kilkukrotnie w ciągu sezonu wegetacyjnego, by rozrastające się na nawożonej glebie zarośla nie zagłuszały prawidłowego krzewienia się młodych roślin. Zadanie utrudniają warunki plantacji – szerokość międzyrzędzi, które w uprawach ukierunkowanych na intensyfikację plonów są węższe. Dlatego dobór maszyny do odchwaszczania  - wydajnej, zwrotnej, a przede wszystkim bezpiecznej dla owoców – jest kluczowym elementem pielęgnacji plantacji. Przykładem maszyny, która spełnia praktycznie wszystkie oczekiwania plantatorów jest karczownico-pielnik Orec RMK 150.
RMK 150 – maszyna traktorowa o kompaktowej, solidnej konstrukcji, wyposażona w składane i obrotowe ramię z kołem piankowym zapewnia dostosowanie do warunków upraw rzędowych szerokości roboczej maszyny z 135 cm do 150 cm. Natomiast podwójny system tnący służy do bezpiecznego dla upraw wykaszania chwastów z jednoczesnym ich rozdrabnianiem.

Prezentacja udogodnień maszyny to jedno, ale jak w praktyce przebiega zastosowanie RMK 150 i czy rzeczywiście maszyna spełnia wysokie wymagania? O swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach na ten temat mówi właściciel młodej plantacji borówki w artykule „Sprawne mechaniczne odchwaszczanie młodej plantacji borówek” opublikowanym na portalu jagodnik.pl.

Katalog OREC

S5 Box