Aktualności

RMK 150 to najnowsza w naszej ofercie karczownica traktorowa o bardzo praktycznej konstrukcji. Ta maszyna, o szerokości koszenia w zakresie 135-150cm, powstała z myślą o profesjonalistach, którzy potrzebują zwrotnej maszyny o kompaktowych rozmiarach i sprawnie poruszającej się na terenie upraw, jak sady czy winnice, gdzie każda roślina jest cenną inwestycją wymagającą bezpiecznej opieki. Maszyna idealnie sprawdza się także na farmach fotowoltaicznych do wykaszania traw, chwastów i zarośli wokół elementów nośnych paneli oraz na innych terenach do wycinania roślin przy znakach i słupkach drogowych, ekranach dźwiękochłonnych.Wyjątkowa konstrukcja RMK 150 polega na zastosowaniu ramienia bocznego - składanego i obrotowego,  które zwiększa szerokość koszenia do 150 cm. Jest wyposażone w ochronne, poziome koło piankowe, co skutecznie zabezpiecza roślinny przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi podczas koszenia.

Maszyna posiada 2 systemy tnące – ten w jednostce głównej to nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami, zaś ramię boczne jest wyposażone w głowicę z nożami stałymi oraz głowicę z wymiennymi żyłkami, która służy do koszenia traw i chwastów w dolnej części łodygi. Noże wykonane z hartowanej stali według japońskich standardów wyróżniają się jakością cięcia oraz odpornością na zużycie przy intensywnej pracy. Regulacja wysokości koszenia umożliwia ustawienie noży w zakresie 5-10 cm.Karczownica pracuje na silniku spalinowym Kawasaki. Posiada duży zbiornik paliwa (12 l), przekładnię hydrostatyczną i skrzynię biegów z blokadą mechanizmu różnicowego, wygodne siedzisko z ergonomiczną kierownicą zapewniają łatwe manewrowanie (prędkość jazdy do przodu do 10, w tył – do 7 km/h) maszyną w wąskich międzyrzędziach upraw.

Tę wyjątkową karczownicę będzie można obejrzeć na stoisku Aries Power Equipment nr P5 podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które odbędą się 15 i 16 stycznia 2020 r. w PTAK WARSAW EXPO w podwarszawskim Nadarzynie.Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, na którym, oprócz karczownic, zaprezentujemy rębaki do gałęzi z silnikami Honda GTS 1300 i GTS 900, wielofunkcyjne narzędzie do kompleksowej pielęgnacji zieleni Honda Versatool,  dwa modele agregatów Himoinsa dużej mocy, agregaty przenośne z serii EA z silnikami Honda – EA 3000, EA 3000AVR i EA 6000, ciśnieniowe motopompy Honda, elektryczne pompy ze stali nierdzewnej Aries Pump oraz specjalistyczny pojazd CORVUS przeznaczony dla rolników, sadowników do poruszania się w trudnych warunkach terenowych.


Targi Sadownictwa i Warzywnictwa
Stoisko P5 , hala F (przy wejściu F8)
15 stycznia 2020 – godz. 9:00 - 17:00
16 stycznia 2020 – godz. 9:00 - 16:00
Rejestracja na Targi TSW


Organizujemy także pokazy karczownic Orec i wszystkich zainteresowanych testowaniem karczownic w terenie zapraszamy do kontaktu z Adamem Olendrem, Menadżerem Produktu Karczownice OREC w Aries Power Equipment, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 509 401 938.
Katalog OREC

S5 Box