Wydłużanie żywotności maszyny

Grudzień, styczeń, luty, gdy gleba jest skuta lodem i przykryta śniegiem, to czas odpoczynku dla kosiarko-karczownic, który warto wykorzystać przede wszystkim na posezonowy przegląd techniczny - wymianę oleju, sprawdzenie stanu zużycia materiałów eksploatacyjnych i ostrzy. Ważne jest również to, by nie przechowywać maszyn z pozostawionym paliwem, ponieważ paliwo traci właściwości w miarę upływu czasu, rozwarstwia się na frakcje, a w zbiorniku powstaje osad, który następnie trafia do gaźnika i zatyka jego dysze.
Wszystkie ważne z punktu widzenia eksploatacji informacje są opisane w instrukcji obsługi każdej maszyny, gdzie również wskazana jest częstotliwość wymiany kluczowych elementów eksploatacyjnych. Zadbana maszyna z silnikiem spalinowym zużywa mniej paliwa, emituje mniej spalin, zachowuje wydajność przewidzianą przez producenta co z pewnością ma znaczenie dla jakości i kultury pracy w kolejnych sezonach.

Posezonowy przegląd techniczny warto zlecić profesjonalistom, którzy dokładnie sprawdzą stan maszyny i przygotują ją do nowych wyzwań. Wystarczy zarezerwować termin w najbliższym Autoryzowanym Centrum Orec.

Więcej wskazówek na temat konserwacji maszyn Orec znajdziecie w naszym Poradniku.

Autoryzowane Centra Orec

Katalog OREC

S5 Box