Aktualności

Koszenie wysokich traw i gęstych zarośli na terenach o większym nachyleniu wymaga koncentracji operatora maszyny, a przede wszystkim maszyny, która zapewni bezpieczne pokonywanie nawet ekstremalnie pochyłych zboczy i jednocześnie efektywne skoszenie roślin. W takich warunkach liczy się głównie przyczepność do podłoża, napęd, moc silnika i system tnący. Najlepszym przykładem maszyn spełniających wymienione kryteria są: karczownica bijakowa HRC673H oraz karczownica traktorowa RM982F, które karczują i rozdrabniają pokos na każdym terenie.
Obydwie karczownice wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża dzięki zastosowaniu gąsienicowego układu jezdnego typu triangle crawler w przypadku karczownicy HRC673H z rodziny bijakowych wyposażonej również w automatyczną blokadę toru jazdy. W przypadku karczownicy traktorowej RM982F zastosowano komplet rozwiązań technicznych przeznaczonych do bezpiecznej pracy na stromych zboczach, jak: szerokie koła z wysokim bieżnikiem, nisko osadzony środek ciężkości, przekładnia hydrostatyczna z systemem HST i pompa hydrauliczna znanej marki motoryzacyjnej KYB.Niezawodność oraz sprawne karczowanie na trudnych terenach zapewniają wymienionym maszynom odpowiednio dobrane silniki: Kawasaki FS691V o mocy maks. 15,4 kW (20,6 KM) dla RM982F i Honda GX270 o mocy 9 KM (pojemność skokowa 270 cm3) z pompą do ciągłego podawania oleju dla HRC673H, której kierowanie dodatkowo usprawnia skrzynia biegów blokadą mechanizmu różnicowego.Warto także zwrócić uwagę na systemy tnące, czyli najważniejsze części robocze karczownic HRC673H i RM982F, gdyż to od nich zależy skuteczność koszenia roślin, najczęściej bardzo wysokich traw i gęstych chaszczy o zdrewniałych łodygach. HRC673H wyposażona jest w bęben z 38 uchylnymi ostrzami w kształcie litery „Y” (wys. koszenia w zakresie 2 – 11 cm) , zaś RM982F dokładnie karczuje roślinność za pomocą wyjątkowo odpornego na kontakt z przeszkodami noża rotacyjnego z uchylnymi ostrzami (wys. koszenia w zakresie 5 – 12 cm).Więcej informacji rozwiązaniach technicznych maszyn Orec do karczowania zboczy.

Chcesz osobiście sprawdzić potencjał karczownic Orec? Zgłoś zainteresowanie pokazem! Zgłoszenia prosimy kierować do Adama Olendra, Menadżera Produktu Karczownice OREC w Aries Power Equipment, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 509 401 938.

Katalog OREC

S5 Box