Aktualności

Jednym z wyzwań dla farm fotowoltaicznych jest utrzymanie w ryzach zieleni na terenie farmy. Właściciele tego typu inwestycji coraz częściej kierują do nas pytania o maszynę, która będzie swobodnie poruszać się pomiędzy instalacją i ułatwi im koszenie traw i chwastów. Do utrzymania zieleni na farmach fotowoltaicznych rekomendujemy 2 karczownice traktorowe: RM982F (szer. robocza 97,5cm) oraz RMK150 (szer. robocza 150 cm).

Na jednej z farm przeprowadziliśmy pokaz RM982F, która potwierdziła swoje możliwości zarówno w koszeniu przerośniętej trawy, jak i z wysokością konstrukcji paneli. Dzięki niewielkim rozmiarom maszyny, a przede wszystkim obniżonemu środkowi ciężkości, a także doskonałej przyczepności do podłoża i łatwości kierowania, operator swobodnie manewrował maszyną po całym terenie bez względu na jego ukształtowanie.


Druga rekomendowana karczownica - RMK150 jest o 10 cm niższa i o 52,5 cm szersza od RM982F. W praktyce jest najczęściej stosowana do koszenia traw w sadach oraz winnicach, ponieważ jest wyposażona w uchylne ramię umożliwiające omijanie pni drzew owocowych, które na farmie fotowoltaicznej zapewni bezpieczne „obkaszanie” konstrukcji instalacji.

Zainteresowanych pokazem i testowaniem karczownic OREC zapraszamy do kontaktu z Adamem Olendrem, Menadżerem Produktu Karczownice OREC w Aries Power Equipment, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 509 401 938

Katalog OREC

S5 Box