Porady

RM830 to maszyna z kołowym układem jezdnym, napędem 2WD na tylną oś i nisko osadzonym środkiem ciężkości, która z łatwością porusza się zarówno po płaskim, nierównym terenie, jak i bezpiecznie pokonuje strome zbocza w górę i dół oraz miejsca błotniste. Wyposażona w wyprofilowany układ tnący o szeroko ustawionych występach służy do koszenia i rozdrabniania wysokich traw – nawet do wysokości 2 m, runa leśnego oraz karczowania bardzo gęstych zarośli, krzewów i mniejszych drzew.
Niezawodność w intensywnym, wieloletnim użytkowaniu maszyny w ekstremalnych warunkach zapewnia kompaktowa konstrukcja ramowa, niezawodny silnik Honda o mocy maks. 13 KM, przekładnia hydrostatyczna z systemem HST i blokada mechanizmu różnicowego PRO. Stabilność maszyny oraz ergonomia siedziska i kierownicy zapewniają łatwe manewrowanie i komfort podczas wielogodzinnej pracy, co znacznie usprawnia na przykład wykaszanie chwastów w sadach pomiędzy drzewami owocowymi. Duża szerokość robocza wynosząca 82 cm sprawia, że oczyszczenie nawet dużej powierzchni terenu nie zajmuje dużo czasu.Dodatkowym funkcjonalnym udogodnieniem jest opcja ustawiania wysokości cięcia w zakresie 5 – 11 cm, dzięki czemu można szybko dostosować tryb pracy do panujących warunków oraz potrzeb. Precyzję cięcia, a także wydłużoną żywotność układu tnącego zapewnia główny nóż rotacyjny z uchylnymi nożami wykonany ze specjalnie hartowanej japońskiej stali. Równie wygodnym w kontekście organizacji czasu pracy jest rozwiązanie rozdrabniania wykarczowanych roślin, ponieważ pozostawiony na powierzchni pokos szybciej przekształci się w naturalny nawóz.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Centrami Orec, w których eksperci zaprezentują karczownice i doradzą trafny wybór maszyny jak najlepiej dostosowany do potrzeb.

OREC NA ŚWIECIE

Katalog OREC

S5 Box