Aktualności

Koszenie traw i zarośli w sadach jest jednym z ważniejszych zabiegów agrotechnicznych mających na celu prawidłowe zagospodarowanie gleby w międzyrzędziach. Pozyskany pokos może być następnie przerobiony na wartościową paszę dla zwierząt, a dokładnie rozdrobniony – zmulczowany – może także, zależnie od potrzeb i warunków, posłużyć jako nawóz naturalny i jako warstwa zatrzymująca wilgoć w podłożu. W tego typu pracach agrotechnicznych najlepiej sprawdzają kompaktowe, wąskie i zwrotne kosiarki-karczownice. Wszystkie powyższe parametry spełniają karczownice Orec przeznaczone do koszenia wysokich traw i zarośli: karczownice rotacyjne o szerokości roboczej 50 – 70 cm, bijakowe o szerokości roboczej 63 – 80 cm oraz traktorowe o szerokości roboczej 82 – 135/150 cm.
Na szczególną uwagę zasługuje karczownica traktorowa RMK150 o unikalnej konstrukcji zaprojektowanej dla profesjonalistów do pielęgnowania upraw rzędowych, jak winnice i sady, farmy borówek, w których każda roślina jest cenną inwestycją wymagającą bezpiecznej opieki. Zapewnia wydajne i dokładne wykoszenie traw i chwastów zabierających uprawom wodę i składniki odżywcze. Również idealnie sprawdza się w koszeniu traw i zarośli na farmach fotowoltaicznych.Efekt koszenia RMK150 jest tak dokładny, że eliminuje konieczność zastosowania wykaszarki. Dzięki temu pielęgnacja upraw pochłania zdecydowanie mniej czasu. Wyjątkowa praktyczność RMK150, wysoce ceniona przez właścicieli upraw rzędowych, polega na dwóch systemach tnących (w jednostce głównej oraz w ramieniu bocznym) i na zastosowaniu składanego i obrotowego ramienia bocznego zwiększającego zakres koszenia z 135 cm do 150 cm i jednocześnie wyposażonego w poziome koło piankowe chroniące uprawy.Agregat tnący jednostki głównej zawiera nóż rotacyjny (1300 obr/min) z wahliwymi końcami, które chowają się przy trafieniu na przeszkodę stałą. System tnący ramienia zaś składa się z głowicy z nożami stałymi oraz głowicy z wymiennymi żyłkami, która służy do koszenia traw i chwastów w dolnej części łodygi. Noże wykonane są z hartowanej stali według japońskich standardów wyróżniają się jakością cięcia oraz odpornością na zużycie przy intensywnej pracy. Regulacja wysokości koszenia umożliwia ustawienie noży w zakresie 5-10 cm.


Zapraszamy do Autoryzowanych Centrów Orec, a wszystkich zainteresowanych pokazem testowym maszyn do kontaktu z Adamem Olendrem, Menadżerem Produktu Karczownice OREC w Aries Power Equipment, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 509 401 938.   

Katalog OREC

S5 Box