Aktualności

Koszenie i karczowanie zarośniętych skarp oraz stromych zboczy jest sporym wyzwaniem z technicznego punktu widzenia. Jaką maszyną wykonywać tego typu pracę, by realizacja była bezpieczna dla operatora a jednocześnie łatwa, sprawna i wydajna? Taką maszyną jest karczownica traktorowa RM982F.RM982F to wygodna maszyna traktorowa o kompaktowej, solidnej konstrukcji ramowej i z dwucylindrowym silnikiem Kawasaki FS691V (moc maks. 15,4 kW, zwiększone smarowanie). Sprawne poruszanie się po dużym terenie i przede wszystkim po terenie pochyłym zapewnia napęd 4WD, nisko osadzony środek ciężkości, przekładnia hydrostatyczna z systemem HST (zapewnia płynną zmianę biegów) i pompa hydrauliczna renomowanej marki motoryzacyjnej KYB (największy w Japonii producent hydrauliki siłowej i jeden z wiodących na świecie dostawców amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego na pierwszy montaż). Stabilną przyczepność do podłoża zwiększają szerokie koła z wysokim bieżnikiem. Dzięki tym rozwiązaniom technicznym RM982F jest z powodzeniem stosowana do koszenia nasypów wzdłuż autostrad, skarp, górskich łąk, wałów przeciwpowodziowych a nawet stoków narciarskich.

A jak karczuje? Szybko i dokładnie. Karczownica o szerokości roboczej 97,5 cm jest wyposażona w nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami, którego wysokość można dostosować do warunków i pożądanego efektu w zakresie 5-12 cm. Cała część tnąca jest wykonana ze specjalnie hartowanej stali, dzięki czemu z łatwością wycina bardzo gęste zarośla, wysokie trawy, krzewy i niewielkie drzewka.

Chciałbyś osobiście przetestować RM982F? Zamów pokaz. Kontakt: Adam Olender, Menadżer Produktu Karczownice OREC w Aries Power Equipment, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 509 401 938.

Katalog OREC

S5 Box