Aktualności

Korzystając z terminu sezonowego przycinania i formowania krzewów borówki amerykańskiej przeprowadziliśmy testowy pokaz 2 karczownic – bijakowej HRC672Htraktorowej RMK150 -  na pięknej plantacji o powierzchni 6ha w województwie wielkopolskim. Cięcie i prześwietlanie borówki jest konieczne ze względu na jakość plonów, ale sprzątanie ściętych gałązek pochłania dużo czasu i pracy. Plantatorom zaprezentowaliśmy dwie wybrane karczownice wyposażone w system tnący służący nie tylko do koszenia traw i chwastów, ale także do rozdrabniania każdego rodzaju pokosu.
Obydwie maszyny, RMK150 i HRC672H wykonały zadanie na szóstkę i w szybkim tempie dokładnie zmieliły gałązki po przycince. Jednocześnie skosiły trawę w międzyrzędziach w sposób bezpieczny dla cennych sadzonek. W ten maszyny udowodniły, że dzięki nim pielęgnacja upraw może być realizowana przy mniejszym nakładzie pracy i czasu.

RMK150 to zwrotna karczownica traktorowa o kompaktowej konstrukcji z unikalnym ramieniem bocznym. Przeznaczona jest do koszenia wysokich traw, zarośli, chwastów oraz rozdrabniania pokosu w międzyrzędziach upraw jak plantacje borówek, sady, winnice, a także farmy fotowoltaiczne. Szerokość robocza 135 cm może być zwiększona do 150 cm po uruchomieniu ramienia bocznego. Unikalną i bardzo praktyczną zaletą tej maszyny są 2 systemy tnące. W jednostce głównej znajduje się nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami, natomiast ramię boczne jest wyposażone w głowicę z nożami stałymi oraz głowicę z wymiennymi żyłkami, która służy do koszenia traw i chwastów w dolnej części łodygi. Wysokość systemu tnącego można ustawić w zakresie 5 – 10 cm, czyli dostosować go do warunków i potrzeb. Ramię boczne posiada poziome koło piankowe, które chroni uprawy przed zasięgiem ostrzy.

Duży zbiornik paliwa (12l) w połączeniu z przekładnią hydrostatyczną, skrzynią biegów z blokadą mechanizmu różnicowego oraz wygodnym siedziskiem z ergonomiczną kierownicą zapewnia wysoką wydajność i komfort pracy.


Druga maszyna testowana na plantacji borówki to karczownica bijakowa HRC672H z kołowym układem jezdnym. Zarekomendowaliśmy ten model ze względu na solidną konstrukcję, zwrotność, łatwość obsługi, a przede wszystkim ze względu na system tnący. Maszyna jest wyposażona w bęben z 38 uchylnymi nożami wykonanymi ze stali najwyższej jakości i pełni 2 funkcje: kosi wysokie trawy, zarośla i krzewy oraz mulczuje pokos, czego dowodem są efekty z przeprowadzonego pokazu na plantacji borówki.  Wysokość części tnącej jest regulowana (2 – 11 cm),  co zapewnia dostosowanie maszyny do panujących warunków i oczekiwanego efektu. Łatwą obsługę HRC672H i manewrowanie w międzyrzędziach upraw zapewnia wygodna kierownica, szerokie koła z wysokim bieżnikiem oraz skrzynia biegów z 3 biegami w przód i 1 w tył. 


Serdecznie dziękujemy właścicielom plantacji „Borówka Dixa” z wielkopolskiego Pleszewa za umożliwienie przeprowadzenia pokazu testowego karczownic Orec HRC672H i RMK150!

Zainteresowanych testowaniem karczownic w terenie zapraszamy do kontaktu z Adamem Olendrem, Menadżerem Produktu Karczownice OREC w Aries Power Equipment, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 509 401 938.


Katalog OREC

S5 Box