Porady

Karczownice Orec – rotacyjne, bijakowe i traktorowe – to maszyny do zadań specjalnych, ale zadań o zróżnicowanej skali trudności. Wszystkie łączą podobieństwa w zakresie jakości, konstrukcji i jakości systemów tnących. Natomiast główne różnice wynikają z zakresu przeznaczenia i dotyczą szerokości roboczej, układu jezdnego, napędu, budowy systemów tnących, przekładni.Japońska jakość

Kosiarko-karczownice OREC są w 100% wyprodukowane w Japonii, w kraju słynącym z precyzji, wyśrubowanych standardów jakości i dokładnej kontroli produkcji. To maszyny o solidnej konstrukcji ramowej, wyposażone w niezawodne silniki Honda lub Kawasaki, skrzynie biegów z blokadą mechanizmu różnicowego.

O jakości karczownic Orec z najwyższej półki świadczą niezwykle odporne na zużycie ostrza z japońskiej hartowanej stali, solidna konstrukcja przystosowana do pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach (w tym w rowach i na zboczach o dużym stopniu nachylenia) czy niezawodne silniki uznanych japońskich producentów. Właśnie tak rozumiana jakość zapewnia wieloletnią i rentowną eksploatację oraz łatwość obsługi i serwisowania.

Typy karczownic Orec

W naszej ofercie maszyn Orec zgromadziliśmy karczownice rotacyjne, bijakowe i traktorowe.

Karczownice rotacyjne - FL500BC oraz SH71H (W) - to maszyny kołowe o lekkiej i solidnej konstrukcji ramowej, zwrotne i zarazem stabilne, o szerokości roboczej 50 i 70 cm. Przeznaczone są do koszenia wysokich traw, suchych i położonych pod ciężarem deszczu, na terenach miejskiej zieleni, na poboczach dróg, w rowach, w sadach, winnicach, szkółkach leśnych. Idealnie sprawdzają się też na nieużytkach wymagających rewitalizacji przed rozpoczęciem nowej inwestycji. Efektywność koszenia wynika z jakości systemu tnącego, a maszyny te są wyposażone w 2 wymienne, opcjonalne zestawy noży napędzane mocnym pasem klinowym – nóż do koszenia wysokich zarośli i traw z jednoczesnym rozdrabnianiem oraz nóż do karczowania trzcin, odrostów roślinnych i pni o niewielkim przekroju. System tnący może też być wzbogacony w dodatkowy półpierścień mulczujący przeznaczony do bardziej dokładnego rozdrabniania pokosu.

Karczownice bijakowe - HRC673 H, HR672H i HR812H o szerokości roboczej 65/65/80 cm przeznaczone są do koszenia, karczowania i rozdrabniania gęstych, wysokich traw, krzewów, a nawet pni drzew o niewielkiej średnicy, do porządkowania poboczy dróg, do koszenia chwastów na plantacjach rzędowych, farmach fotowoltaicznych, w sadach i szkółkach leśnych. Doskonale sprawdzają się także na podmokłym podłożu, co potwierdziły nasze testy na dnie podsuszonych stawów hodowlanych. Ich skuteczny system tnący to bęben z 38 (HRC673 H, HR672 H) lub 46 (HR812 H) uchylnymi nożami wraz z możliwością ustawiania wysokości koszenia w zakresie 2 – 11 cm.

W tej grupie karczownic warto zwrócić uwagę na HRC673 H ze względu na układ jezdny – jest to jedyna w naszej ofercie karczownica na gąsienicach (triangle crawler), dlatego maszyna sprawdza się na nierównym, podmokłym terenie. Również do tej właśnie maszyny proponujemy wygodny podest operatora w opcji dodatkowej.

Karczownice traktorowe - RM830, RM952, RM982F - to maszyny kołowe o szerokości roboczej 82/95/97,5 cm, zaś kolejne dwie RMK150 i RMK151 wyróżniają się unikalną konstrukcją z ruchomym ramieniem zwiększającym szerokość koszenia z 135 do 150 cm oraz z podwójnym systemem tnącym.

Są to maszyny kołowe z napędem 2 WD i 4WD (RM982F), wyposażone w silniki Honda lub Kawasaki, skrzynie biegów z blokadą mechanizmu różnicowego PRO, w przekładnię hydrostatyczną z systemem HST, pompę hydrauliczną. Są przeznaczone do zadań specjalnych w trudnych warunkach ukształtowania terenu. System tnący jest przystosowany do wycinania bardzo wysokich traw – nawet do 2m, chwastów, runa leśnego, krzewów z jednoczesnym rozdrabnianiem, a konstrukcja – do pracy na stromych zboczach i na terenie o nierównym ukształtowaniu. Maszyny sprawdzają się w koszeniu nasypów wzdłuż autostrad, skarp, górskich łąk, wałów przeciwpowodziowych a nawet stoków narciarskich.

Natomiast unikalne RMK 150 i RMK 151 – sprawdzają się przede wszystkim na plantacjach upraw rzędowych czy farmach fotowoltaicznych ze względu na konstrukcję ze składanym i obrotowym ramieniem bocznym oraz podwójny system tnący - nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami w jednostce głównej i głowica z nożami stałymi oraz głowica z wymiennymi żyłkami w ramieniu bocznym. RMK 150 pracuje już w Polsce na kilku plantacjach borówki amerykańskiej do odchwaszczania upraw, o czym mówi jeden z jej użytkowników w artykule „Sprawne mechaniczne odchwaszczanie młodej plantacji borówek” opublikowanym na portalu jagodnik.pl.
Systemy tnące karczownic Orec

Wszystkie karczownice Orec są wyposażone w systemy tnące – nóż rotacyjny, nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami, bęben z uchylnymi nożami - służące do koszenia/karczowania i rozdrabniania pokosu, dzięki czemu pokos nie musi być sprzątany z terenu karczowania co z kolei ułatwia wykonanie pracy, skraca jej czas i zapewnia lepszą organizację wykonania zadania.

W 2 wymienne noże rotacyjne napędzane mocnym pasem klinowym wyposażone są karczownice rotacyjne.

W nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami wyposażone są karczownice traktorowe: RM982F, RM952 i RM830. Ten system służy do koszenia i rozdrabniania pokosu. Jego istotną zaletą jest wyjątkowa trwałość i odporność na kontakt z przeszkodami, dlatego karczownice te są rekomendowane do pracy w miejscach, w których można się spodziewać porzuconych butelek i puszek, jak np. na poboczach dróg.

W bęben z uchylnymi ostrzami w kształcie „Y” wyposażone są natomiast karczownice bijakowe. W przypadku HR672H i HRC673H jest to bęben z 38 ostrzami, a w HR812H – z 46 ostrzami. Bęben sprawdza się przede wszystkim w koszeniu wysokich traw, chwastów o zdrewniałych łodygach, krzewów, zaniedbanych łąk, poboczy dróg, karczowaniu pni drzew o niewielkiej średnicy. Służy także do rozdrabniania pokosu.

Podwójny system tnący – to unikalny wyróżnik dwóch karczownic traktorowych RMK 150 i RMK 151 o konstrukcji z ramieniem bocznym, które zwiększa szerokość koszenia z 135 do 150 cm. W tych przypadkach, w jednostce głównej znajduje się nóż rotacyjny (1300 obr/min) z uchylnymi ostrzami, zaś ramię boczne posiada głowicę z nożami stałymi oraz głowicę z wymiennymi żyłkami, która służy do koszenia traw i chwastów w dolnej części łodygi. Więcej informacji ze zdjęciami.


Przekładnia, napęd i układ jezdny karczownic Orec

Karczownice Orec, poza bijakową HRC673 H, są maszynami kołowymi. Szerokie koła z wysokim bieżnikiem zapewniają stabilność i bezpieczne poruszanie się po terenie o różnym ukształtowaniu, a także na nieutwardzonym podłożu. Jedynie HRC673 H jest wyposażona w gąsienicowy układ jezdny – w triangle crawler – który zwiększa przyczepność do podłoża podczas poruszania się po stromych zboczach i ułatwia przejazd maszyny na grząskim, podmokłym gruncie.

W karczownicach Orec zastosowano przekładnie z blokadą mechanizmu różnicowego – w rotacyjnych i bijakowych przekładnię mechaniczną, zaś w traktorowych – hydrostatyczną z systemem HST, która zapewnia płynną zmianę biegów. W tej ostatniej grupie maszyn zastosowano także napęd - na tylną oś (2WD), jak w przypadku RM830, RM952 oraz napęd na 4 koła w RM982F. Dzięki połączeniu w konstrukcji maszyn przekładni hydrostatycznej z blokadą mechanizmu różnicowego, napędu 2WD/4WD i pompy hydraulicznej, karczownice traktorowe z łatwością pokonują strome zbocza i pracują w praktycznie każdych warunkach terenowych.

Czy naprawdę karczownice Orec są tak doskonałe? Każdy z Państwa może sprawdzić czy opisany potencjał tych maszyn jest tylko reklamą, czy jednak świadectwem faktycznych możliwości tych maszyn. Wystarczy zgłosić zainteresowanie pokazem wybranej karczownicy. Pokaz jest bezpłatny, bez zobowiązań i może się odbyć u Ciebie na miejscu! Szanujemy Twój czas, dlatego o nic nie musisz się martwić – wystarczy wysłać zgłoszenie, a my zajmiemy się organizacją i przyjedziemy z maszynami. Zadzwoń do nas lub prześlij zgłoszenie mailem! Ustalimy wspólnie wszystkie szczegóły, a następnie przyjedziemy z karczownicami Orec do Ciebie!


Karczownice OREC
Zestawienie parametrów technicznychKONTAKT:

  • Adam Olender,
    Menadżer Produktu Karczownice Orec w Aries Power Equipment:
    tel. kom. 509 401 938,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lub najbliższe Autoryzowane Centrum Orec

OREC NA ŚWIECIE

Katalog OREC

S5 Box