Aktualności

Karczownica na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej Greenpower, które są platformą spotkań i rozmów biznesowych uczestników sektora odnawialnych źródeł energii? Obecność kosiarko-karczownicy RMK151 właśnie na tych Targach jest jak najbardziej uzasadniona.

Jeśli jesteś właścicielem, zarządcą farmy fotowoltaicznej lub planujesz założyć taką farmę, odwiedź nas koniecznie w Poznaniu w dniach 25-27 kwietnia 2022r na Targach GREENPOWER: Pawilon 6, sektor B - stoisko nr 46.
Wszyscy mamy świadomość, że energia odnawialna to nasza przyszłość, w którą warto i należy inwestować. Na Targach GREENPOWER można się dowiedzieć jakie wyzwania stoją przed tą branżą i jaki potencjał ona reprezentuje. Naszym zadaniem jest pokazać Państwu w jaki sposób dbać o tereny farm fotowoltaicznych czy wiatrakowych.

Zobacz jak kosi zarośla RMK150, której udoskonaloną wersją jest RMK151 


Często, zakładając farmę fotowoltaiczną lekceważy się zagadnienie dbania o teren, na którym znajduje się instalacja, i na którym z czasem pojawia się wysoka trawa oraz gęste zarośla. Proponowanym przez nas wygodnym rozwiązaniem jest japońska kosiarko-karczownica Orec RMK151. Jest to udoskonalona wersja RMK150, maszyna o unikalnej konstrukcji z ruchomym ramieniem bocznym, która w konsekwencji jest wyposażona w 2 systemy tnące i zapewnia 2 szerokości koszenia (135 – 150 cm). Stosunkowo lekka kosiarko-karczownica o kompaktowej budowie, wyposażona w przekładnię hydrostatyczną i skrzynię biegów z blokadą mechanizmu różnicowego, skrzynię biegów (prędkość jazdy do przodu do 10, w tył – do 7 km/h), duży zbiornik na paliwo (12l), regulację ustawienia wysokości części tnącej jednostki głównej.

Podwójny system tnący oraz ruchome ramię boczne zakończone kołem piankowym służą do mechanicznego odchwaszczania i koszenia wysokich traw w sposób dokładny i jednocześnie bezpieczny dla instalacji – koło piankowe chroni kosztowną instalację przed jakimkolwiek mechanicznym uszkodzeniem. I jest bardziej bezpieczne niż zastosowanie kosy spalinowej, która, prowadzona ręką, nie gwarantuje precyzji koszenia na tak wysokim poziomie.

Targi Greenpower są doskonałą okazją do obejrzenia karczownicy RMK151 z bliska, sprawdzenia wszystkich rozwiązań technicznych RMK151, zadania nam pytań związanych z jej eksploatacją oraz obsługą, a także poznania innych karczownic traktorowych Orec, które skoszą zarośla na terenie farmy fotowoltaicznej. Zapraszamy!

Targi Greenpower - Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
25-27 kwietnia 2022r
Pawilon 6 / sektor B / STOISKO NR 46

Katalog OREC

S5 Box